Umesto da od 24. maja FK Partizan uđe u mirnu luku, crno-beli brod i dalje je na pučini izložen nemirnom moru i, prema onome što se dogodilo na poslednjoj Skupštini, održanoj pomenutog datuma, preti mu potapanje.

Iz tog razloga je Upravni odbor JSD Partizan, na čijem je čelu Milorad Vučelić, ujedno i član Radnog tela i delegat Skupštine FK Partizan, uveo u klub privremena mere, odnosno Privremenu upravu.

Ova odluka donesena je na osnovu člana 21 Statusta JSD Partizan, a on glasi:

"Ukoliko klub trajnije i grubo ne ispunjava obaveze određene zakonom i ovim Statutom, Upravni odbor Društva može, dvotrećinskom većinom od ukupnog broja članova, doneti odluku o raspuštanju uprave Kluba i razrešenju zastupnika Kluba i imenovanju privremene uprave i zastupnika Kluba, do donošenja odgovarajućih odluka Skupštine Kluba", stoji u članu 21.

U njemu se takođe napominje da Skupština kluba mora da se održi u narednih šest meseci od uvođenja privremnih mera.

U privremenoj upravi su general Radivoje Radinović, Mile Jovičić i Milorad Vučelić.

To praktično znači da se suspenduje pravo sazivanja Skupštine od strane delegata kluba i da Skupštinu FK Partizan može da sazove samo UO JSD Partizan.