Janković je rekao da je do većine informacija u vezi sa ovim slučajem došao posredno, kroz razmenu informacija s kolegama iz Poskoka koji su istraživali i zločin na Ibarskoj magistrali i ubistvo bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića, a da su najvažniji tragovi vodile ka Državnoj bezbednosti (DB).

On je naveo da su se pojavljivale razne netačne informacije kako bi istraga skrenula u pogrešnom pravcu.

Prema njegovim rečima, način na koji je DB pratila Ćuruviju, ali i insistiranje na veoma čestom izveštavanju rukovodilaca bili su veoma neuobičajeni i pripadnicima DB-a.

Zbog obimnog svedočenje Jankovića i brojnih pitanja, načelnik Uprave kriminalističke policije u penziji Rodoljub Milović nije danas, kako je bilo predviđeno, svedočio.

Po odluci sudskog veća, to bi trebalo da uradi na sledećem ročištu, 16. januara naredne godine, za kada je najavljeno da će ponovo biti pozvan i svedok saradnik u procesu za ubistvo premijera Zorana Đinđa Miladin Suvajdžić, inače pripadnik Zemunskog klana.

Suvajdžić, poznat pod nadimkom Đura Mutavi, nalazi se na nepoznatoj lokaciji pod zaštitom policije.

Ćuruvija je ubijen na Uskrs 11. aprila 1999. u Beogradu, a za njegovo ubistvo Tužilaštvo za organizovani kriminal tereti tadašnjeg načelnika DB-a Radomira Markovića, načelnika beogradskog centra DB-a Milana Radonjića i bivšeg glavnog inspektora Druge uprave DB-a Ratka Romića.

Po optužnici, Ćuruviju je ubio Miroslav Kurak, koji je u bekstvu, a saučesnik mu je bio Ratko Romić, koji je kao i Radonjić uhapšen januara 2014.

Optuženi su tokom prethodnih ročišta odbacili svaku povezanost s tim zločinom.