Slušaj vest

"Iskulirajte, opustite se... Radimo na svemu i sve pokušavamo da rešimo", rekao je Đani Infantino, predsednik FIFA, kada su ga novinari upitali da li drži situaciju pod kontrolom nad Svetskom prvenstvu.

U nedelji u kojoj je najbolji afrički sudija Omar Abdulkadir Artan oteran kući sa aerodroma u Majamiju zbog "veza sa osumnjičenima za terorizam", a reprezentacija Irana prebačena u Meksiko, da li ga je sramota?

"Kada kažem da se opustite, ne mislim da se opustite i da ne radite ništa, već da nam verujete da radimo i van kamera. Postoje stvari koje možemo i ne možemo, koje su nam rečene i koje nisu. Trudimo se da nađemo rešenja, nekada uspemo, a nekada ne. Mislim da je već uspeh to što smo doveli Iran da igra u Americi. Ne znam ko bi to uspeo. I naravno da svi ovde veruju da je to ispravna stvar, ali ne živimo na mesecu, već na planeti zemlji i dajemo sve od sebe. Nadam se da ćemo imati dobre vesti", rekao je on na konferenciji za novinare.

Omar Abdulkadir Artan sudija iz Somalije Foto: EPA/SAID YUSUF WARSAME

U razgovoru sa novinarima iz Britanije, pokušao je da opravda skandaloznu odluku SAD da otera najboljeg sudiju Afrike kući.

"Koliko znam i nadam se, 2035. godine će Svetsko prvenstvo za žene biti u Velikoj Britaniji. Da li bi za vas bilo normalno da FIFA naredi britanskoj vladi ko da uđe u zemlju, a ko ne? Ne znam, možda je to za vas normalno. Lično, voleo bih da bude tako, ali realnost je da u svakoj državi postoje vlade. Pokušajte to u Ujedinjenom Kraljevstvu, Švajcarskoj, Nemačkoj... Nije lako kada imate 300.000 akreditovanih, a većina ih je Sjedinjenih Država. Potrebno je to proći, odobriti... Nažalost, naš svet je veoma agresivan i bezbednost je iznad svega. Potrebno je da poštujete odluke koje su donete".

Svetsko prvenstvo počinje ove večeri i pročitajte sve što bi trebalo znate o turniru pred početak.