Slušaj vest

Francuski napadač Kilijan Mbape postigao je dva pogotka na premijeri na Svetskom prvenstvu, a drugi je bio posebno spektakularan. Samo što je mladi igrač PSŽ-a Ibrahim Embaje smanjio na 2:1, as Reala je ekspresno uzvratio, i to u velikom stilu.

Ovo je sigurno najlepši gol u dosadašnjem toku Mundijala. Mbape se odvažio na šut sa 30ak metara i savladao iskusnog Mendija. Nije oklevao ni sekund, raspalio je po lopti, i ona je završila upravo tamo gde je želeo.

Pogledajte ovaj prelepi pogodak.

Krenuo po istoriju

Mbape je prvo postigao gol kojim je stigao Lionela Mesija po broju pogodaka na Svetskim prvenstvima (13), da bi se ovim prelepim pogotkom izjednačio sa legendarnim Gerdom Milerom (14). Ispred njega su smao još dvojica velikana, Brazilac Ronaldo sa 15 i Miroslav Klose sa 16.

Osim Mbapea za Francusku je pogodio i Barkola i nema sumnje da ova ekipa ima kvalitet da ponovi podvig iz 2018. godine.

BONUS VIDEO:

00:20
Mundijal - Navijači Norveške Izvor: Instagram