Egipat je prethodne noći odigrao vrhunski meč i došao je do pobede nad Novim Zelandom 3:1 (0:1) što je samo zakomplikovalo situaciju u najčudnijoj grupi Svetskog prvenstva u SAD, Meksiku i Kanadi. Tek sada ništa nije jasno u grupi "G" gde uoči poslednje runde sve ekipe još mogu da ispadnu, dok je prolaz praktično obezbedio sam Egipat.
"Faraoni" su izgubili prvo poluvreme od Novog Zelanda golom Surmana iz 15. minuta, da bi u poslednjih pola sata dominirali i došli do sva tri boda.
Prvo je Ziko u 58. minutu izjednačio rezultat, zatim je Ziko "namestio" gol Salahu u 67. minutu za potpuni preokret, da bi onda i Salah asistirao Trezegeu za 3:1 u 82. minutu posle kog je bilo jasno da Novi Zeland apsolutno nema nikakvu više šansu da se "vrati u život".
Sa ova tri boda, Egipat je skočio na četiri na tabeli, pa je relativno bezbedan pred duel sa Iranom u poslednjem kolu, s tim da i Iran i Belgija imaju po dva boda.
Nije još otpisan ni Novi Zeland sa jednim, pošto igra protiv Belgije, pa u slučaju pobede prolazi dalje. Posebno ako Belgija bude igrala kao prethodne večeri protiv Irana, kada se jedva izvukla da osvoji bod sa igračem manje, pružajući zaista nedovoljno dobar fudbal.
Pogledajte kako izgleda tabela grupe "G":
Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!
BONUS VIDEO:
