Norvežani došli na Mundijal sa tonom hrane: Holandu doveli kuvare, u avion spakovali 300 kg ribe

Neverovatno sa kakvom su ekspedicijom Norvežani stigli na Mundijal. Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Vegard Grøtt / Bildbyran Photo Agency / Profimedia

Norveška još nije zaigrala na Svetskom prvenstvu, ali je njihova ekspedicija odavno u Americi i tu je stigla pripremljena. Kako su izvestili norveški mediji Fudbalski savez te zemlje je rešio da se pobrine za ishranu igrača na impresivan način. 

Nordijci su stigli u SAD sa 300 kilograma ribe, 116 kilograma sira i čak 6.000 narandži. Sa sobom su poveli i najpoznatije norveške kuvare da se brinu o ekipi.

Norveška svoje takmičenje počinje duelom sa Irakom 16. juna, a nakon tog meča u kome su veliki favoriti kreću teški rivali. Prvi je Senegal 22. juna, a drugi je duel sa Francuskom 26. juna.

Ko igra za Norvešku

Naravno najveća zvezda je napadač Mančester sitija Erling Holand, ali u napadu su i Aleks Serlot iz Atletiko Madrida i Jergen Strand Larsen iz Kristal Palasa. U timu su i kapiten Martin Edegor iz Arsenala, Sander Berge iz Fulama, Antonio Nusa, Oskar Bob...

(MONDO, N.L.)

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Granit Džaka ne peva himnu Švajcarske Izvor: Arena 1 Premium