Nemačka je ubedljivo pobedila Crnu Goru na startu Evropskog prvenstva (106:76), ali to nije ono što je obeležilo ovaj meč. Senku na trijumf svetskog šampiona obeležila je povreda igrača Partizana - Isak Bonga je morao da napusti teren, a onda se uputio i u svlačionicu.
Na nešto više od pet minuta pre kraja susreta, kad je pitanje pobednika već bilo jasno, važan igrač reprezentacije Nemačke, ali i važan šraf nacionalnog tima Nemačke Isak Bonga morao je da napusti teren zbog povrede. Jedina slika koja je ulila nadu je činjenica da je sam izašao sa terena i uputio se ka svlačionici, ali je primećeno da pulen Parnog valjka teško hoda.
Imao je Bonga problem da se osloni na nogu i zbog toga je morao da napusti teren, ali još nije jasno o kakvoj povredi je reč i da li bi ona trebalo da izaziva veću zabrinutost.
Kad je u pitanju meč Nemačka je ubedljivo slavila u ovom susretu, mada je Crna Gora održava rezultatsku neizvesnost sve do poluvremena (46:43). Ipak, period koji je presudio susret bila je treća četvrtina i maestralna igra svetskog šampiona koji je za ovih 10 minuta ubacio 33 poena, dok je rivalu dozvolio svega 12. Postigla je Nemačka čak pet trojki u ovoj deonici i kroz mini serije, koje je tek povremeno prekidala Crna Gora, došla do ogromne razlike (79:55).
Najefikasniji u timu Nemačke bio je Franc Vagner koji je za 23 minuta postigao 22 poena i osam skokova, dok je Denis Šreder ubacio 21 poena, a Anders Obst 18. Na drugoj strani tempo je diktirao sjajni Nikola Vučević koji je zabeležio dabl-dablučinak sa 23 poena i 10 skokova.
Bonus video: