Slušaj vest

Najbolji košarkaš Grčke Janis Adetokunbo propustio je današnju utakmicu protiv Bosne i Hercegovine zbog povrede što je i te kako zabrinulo navijače. Imao je problema i tokom priprema Adetokunbo, jedva i da je igrao zbog toga što se čekalo da njegov Savez plati osiguranje Milvokiju, ali izgleda da nešto definitivno nije u redu sa njim.

Kako se požalio selektoru Spanulisu, Adetokunbo ima problem sa kolenom i zbog toga propušta drugu utakmicu na Eurobasketu, pošto pre toga nije igrao ni protiv Kipra.

Kada je igrao za Grke, bio je najbolji igrač i prosečno je beležio 29 poena, 7,5 skokova i tri asistencije po meču.

Prozvao ga Jusuf Nurkić 

Jusuf Nurkić reprezentacija Bosne i Hercegovine
Foto: EPA/SASCHA STEINBACH

Najbolji košarkaš Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić prozvao je Janisa Adetokunba uoči meča dodavši pred duel sa Grcima da će fokus biti na Adetokunbu ispred koga moraju da "naprave zid" i biće dobro.

"Sada je drugačije jer Janis igra više kao petica. Očigledno, sada mora i da igra odbranu. Da uprostim, zautsavimo tranziciju i živimo sa njegovim šutevima. Generalno, on je očajan protiv takvih odbrana poslednjih par godina na Eurobasketu. Ali ne igra samo on, tako da ćemo biti spremni...", rekao je Nurkić i dodao: "Naravno da je drugačiji u FIBA košarci. U NBA ligi ima mnogo mesta i igra sa dobrim šuterima koji šire parket za njega. Ovde je drugačije, ne postoje defanzivne tri sekunde i mnogo toga se dešava u reketu, ali je naravno i dalje dominantan".

BONUS VIDEO:

00:12
Jokić rekao “kakva ste djubrad” Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić