Slušaj vest

Otac jednog od najboljih košarkaša na svetu Luke Dončića, Saša, govorio je o debaklu reprezentacije Srbije na Eurobasketu. Izabranici Svetislava Pešića su eliminisani od selekcije Finske u osmini finala, a u Rigu su stigli sa perfektno odrađenim pripremama i ubedljivom pobedom protiv Slovenije koja se domogla četvrtfinala.

Dončić, koji trenutno obavlja funkciju sportskog direktora KS Slovenije kaže da je jedan slab meč na velikim takmičenjima dovoljan za senzaciju.

"Mislim da smo bili šokirani, kao i svi posle poraza od Finske. Nemam previše prava da komentarišem, ali to je ono što se dešava na Evropskom prvenstvu. Jedna slaba utakmica - ispadneš i ideš kući. A Srbija je bila među glavnim favoritima za zlatnu medalju. Vidimo dosta iznenađujućih rezultata, i Gruzija je pobedila Francuze, koji su takođe bili među tri kandidata za medalju. Prethodno je Crna Gora ispala od Velike Britanije. Letonija je izgubila od Litvanije koja je imala dva povređena plejmejkera. Na kraju krajeva, svi su očekivali pobedu Italije nad Slovenijom, pa… Dešavaju se rezultati koji nisu bili u planu", rekao je Saša Dončić za "Meridian sport".

Raduje ga to što će srpski navijači u nastavku prvenstva navijati za Sloveniju koja u četvrtfinalu ima najteži mogući zadatak - reprezentaciju Nemačke.

Saša Dončić Foto: MN Press, instagram/the_1_dragon, Marcin Bulanda / Sipa Press / Profimedia

 "Meni je drago zbog toga, ali posle ulaska u četvrtfinale smo ostali na zemlji. Nema euforije. Znamo da imamo svoje šanse protiv Nemačke, ali očekujem tešku utakmicu. Ipak su Nemci uz Turke glavni kandidati za zlato u ovom trenutku. Ipak, to je jedna utakmica, pa ćemo videti. Već kad smo se u novembru kvalifikovali na Evrobasket, to je već bio lep uspeh za ekipu koja je igrala. Prolazak grupe je dodatni uspeh, a prolazak u četvrtfinale… Sada je pritisak potpuno nestao i uživaćemo. Ne znači to da ćemo se predati, uživaćemo, ali psihički pritisak nemamo.“

Srbija je imala nekoliko povreda tokom najavljenog pohoda na zlato, a povreda Bogdana Bogdanovića je bila nenadnokadiv hendikep.

"Čitao sam novine i znam da su bili bolesni, da je bilo korone, povreda Bogdanovića, Vukčevića. Crni oblaci su se nadvili nad Srbijom, a usput su naleteli na sjajnu Finsku. Izostanak Bogdana je veliki hendikep i mnogo je uticalo”, zaključio je Dončić stariji.

BONUS VIDEO:

01:28
Luka Dončić izjava Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić