• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NESNOSAN SMRAD OKUPIRAO ADU CIGANLIJU: Otkriveno šta guši Beograđane na omiljenom gradskom izletištu

Autor Aleksandar Nastevski

Prohladno, ali sunčano i prijatno vreme, izmamilo je danas veliki broj Beograđana na omiljeno izletište - Adu Ciganliju. Bilo da su došli u šetnju, bavljenje sportom, pecanje ili kafu i sok u nekom od mnogobrojnih kafića oko Savskog jezera.

Međutim, pored lepog vremena, glavna tema među skoro svim posetiocima Ade bio je prilično jak smrad koji se mogao osetiti u većem delu Ade Ciganlije.

"Danima je već tako, skoro da ne može da se diše, posebno u ovom delu bliže ulazu na Adu", rekao je konobar iz jednog od kafića.

Možda će vas zanimati

Kako su komentarisali posetioci, smrad kao da potiče od uginule ribe ili izliva kanalizacije.

"Nismo nige videli mrtvu ribu na Savskom jezeru, ali baš tako smrdi", rekla je jedna od maratonki koja je učestvovala na današnjoj trci.

A nije ni tajna odakle potiču neprijatni mirisi. Kao i uvek kada je Ada Ciganlija u pitanju, reč je o Čukaričkom rukavcu u kojem su smeštene stotine i stotine čamaca i brodića, ali i deo gde se u Savu uliva Topčiderka.

Novinari su obišli tu crnu tačku i nisu zatekli mrtvu ribu, ali jesu veliku količinu smeća, kao i nesnosan smrad koji se širio na sve strane.

"Tako je već nedelju dana, moram priznati da nam je teško da normalno treniramo", rekao je jedan od mladih veslača koji vežba upravo u Čukaričkom rukavcu.

O celokupnoj situaciji su obaveštene i nadležne službe. Inspektori Agencije za zaštitu životne sredine su još 27. oktobra izašli na teren i uzeli uzorke vode.

Analize su pokazale da postoji deficit kiseonika u vodi Topčiderske reke, a vrednosti amonijačnog azota i ortofosfata, kako je zaključeno, "pripadale su najnižoj petoj kategoriji". Ili u prevodu voda je veoma zagađena!

Ovo, međutim, nije ni prvi ni poslednji ovakav slučaj. Tako smo u septembru 2016. imali veliki pomor ribe upravo na mestu gde se Topčiderka uliva u Savu, a slike su delovale prilično šokantno.

Nadležni su u više navrata najavljivale rešavanje ovog problema, ali se uvek sve završavalo na privremenoj sanaciji.

(Mondo/Blic)

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

Pročitajte i OVO

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Jadan beograđanin

I opet nikome ništa!

DžoMa

Ovo traje već danima, a nadležne inspekcije NIŠTA ne preduzimaju 🙄

Abc

Naravno da su uvek privremena resenja. Nisu ludi da daju pare da srede to kad mogu lepo u dzep da stave i da odu na putovanje. Dok ne ustane narod nema promene.

special image