• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

TEŠKO IH JE PREPOZNATI, A NALAZE SE SVUDA PO BEOGRADU: Na meti su im penzioneri i žene, ovde ih ima najviše

Autor Sara Gajić

Džeparoši se nalaze svuda, nekada ih je najviše bilo u gradskom prevozu, sada su promenili mesto "operisanja".

 Gde se najviše krade u Beogradu Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

U Beogradu kradljivci su sve drskiji jer sada otimaju zlatne lančiće, mobilne, džepare čak i na mestima na kojima su postavljene kamere. 

Najbolji način zaštite jeste da se postavi video-nadzor svuda. Društvenim mrežama kruži snimak krađe u novobeogradskim blokovima, koji je zabeležila jedna sigurnosna kamera. Nepoznati mladić prišao je ženi na ulici, pomazio njenog psa, a zatim joj nasilno otkinuo ogrlicu sa vrata.

"U ovom slučaju radi se o teškoj krađi na naročito opasan, naročito drzak način. Zakon predviđa kaznu zatvora od godinu dana do osam godina zatvora. Najčešće ova krivična dela vrše izvršioci koji su mlađe dobi, muškarci. A oštećeni su uglavnom stariji sugrađani najčešće žene. Teške krađe na drzak način su naročito intenzivirane u poslednjem periodu, sa dolaskom lepog vremena i promenom garderobe", kaže Aleksandar Mitrović z Kurir, šef odseka za suzbijanje džepnih krađa u PU Beograd.

Krivično delo je svaka krađa čija je vrednost ispod 450.000 dinara, a one veće ili kada je izvršilac grupa su teške krađe. Mesta za džeparenje nekada su bili gradski prevoz i pijace. A sada, sve češće prometne ulice. Jedna od njih je i glavna ulica - Knez Mihailova, ali i tržni centri i prodavnice. Džeparoše je teško prepoznati, a najčešće se kradu mobilni telefoni i novčanici.

Možda će vas zanimati

"Imala sam priliku da su mi uzeli telefon iz džepa, bukvalno iz džepa, tu dole na spuštanju kod Zelenog venca", ispričala je jedna sugrađanka.

Iz Uprave policije grada Beograda kažu da je ove godine prijavljeno manje krađa nego u istom periodu 2021.

"Na teritoriji grada Beograda prvih pet meseci, što se tiče zlatnog nakita je bilo prijavljeno 11 dela prošle godine, 11 dela i ove godine. A što se tiče krađe novčanika i torbica bilo je skoro dvostruko manje ove godine nego prošle. I kreće se torbica oko 20 i nešto prošle godine, ove godine je bilo 11. A novčanika je bilo 22 prošle godine, a ove godine 18", ukazuje Aleksandar Mitrović.

Za krivično delo krađe Zakon predviđa novčanu kaznu ili kaznu zatvora do tri godine. Džeparoši uvek prate ponašanje potencijalnih žrtvava, pa zato i mi treba da budemo oprezniji.

(MONDO/Kurir)

Tagovi

Komentari 6

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Realan VGD

Mogu da kradu od deda i baba. Ja pokusaj od mladjih ces dobiti dobre batine. Najlakse vam je krasti, a da radite to niste sposobni

Kajaz

Dobar uslov da se ljudi nadziru 24 sata, ma koga zamajavate i za teze kriminalne slucajeve policija se ne bakce puno a tek da ce za ukradeni mobitel ili lancic. Drzave uvjek nadju nacina kako da sve vise kontrolisu ljude pod izlikom zastite gradjana .

Robin Hud

Ulov je juče bio dobar, 69.000 rsd, 470€, mont blanck 1 kard holder nov, ST Dupont nov ženski novčanik, 1 torba nova Coach.

special image