Izvršitelji i policijapo drugi put su pokušali da isele zgradu u Južnom bulevaru 90, međutim okupljeni stanari su ih ponovo sprečili, nakon čega su izvršitelji i policija vrlo brzo odustali. Ono što je mnogima čudno, to je da su se izvršitelji i policija povukli posle pola sata, ali niko nije video da je urađen zapisnik, što je uobičajena procedura.

Ovo nije prvi put da izvršitelji dolaze - u junu stanari su ih sprečili da isele zgradu u kojoj bi, ukoliko dođe do sprovođenja odluke, 10 porodica ostale bez krova nad glavom. Tada je Dragoslav Pešić, jedan od stanara zgrade u izjavi za Mondo rekao da su svi stanari te zgrade prevareni!

"Otimaju nam stanove. Ovo je klasična prevara. Izvršiteljka je rekla da je sud pomno pratio situaciju. Kako je onda moguće da je taj sud tri puta doneo istu presudu prema kojoj je jasno da smo svi prevareni i da nema pravog duga zbog kojeg bi stanovi mogli da nam budu oduzeti", naglasio je Pešić.

On je objasnio da je sporna zgrada počela sa gradnjom 2008. godine, a investitor je (ime poznato redakciji) zajedno sa suinvestitorima angažovao jednu firmu (ime poznato redakciji) za izvođača radova. Vlasnici te firme falsifikovali su potpise investitora i suinvestitora i založili celu zgradu kod banke (ime poznato redakciji) za 1,2 miliona evra.

"Investitor je raskinuo ugovor, tužio i podneo krivičnu prijavu protiv izvođača radova. On ih 2013. dobija na sudu, gde je grafolog dokazao da su potpisi falsifikovani. Sud je naveo u presudi da izvođač radova nema imovinu, odnosno založenu zgradu na šta se ta firma žalila, ali je sud opet doneo istu presudu. Međutim, izvođač radova ne odustaje, pokreće novi proces koji se završava 2017. kad je sud opet presudio da duga nema", rekao je Pešić za naš portal.

Izvršiteljka Manić: Plene ih zbog duga od 250 miliona dinara

Izvršiteljka Svetlana Manić je odustala od popisivanja stanova u junu, jer se tada okupio veliki broj građana, ali i zbog toga što nije došla socijalna služba. 

"Tu je doneto rešenje suda za prodaju 13 stanova zbog duga, dug je na današnji dan sa kamatom oko 250 miliona dinara. Izvršni dužnik u ovom predmetu je T. (podaci poznati redakciji), a njen pravni prethodnik je jedna firma (naziv poznat redakciji), ona je kao pravni sledbenik, to je po sili zakona prešlo na nju", navodi Manićeva.

Ona je dodala da stanari imaju advokate preko kojih su detaljno obavešteni o slučaju.

"Nema svrhe da vam to posebno objašnjavam, stanari imaju advokate i punomoćnike pa mogu da saznaju. Sud je o svemu tome vodio računa i odlučio. To što stanari spominju to su stvari o kojima laik ne može da kaže da li je zakonito ili ne. Traba advokat da im objasni kako je došlo do toga", zaključila je ona u junu.

MONDO/Stefan Stojanović Isterivanje stanara od strane izvrsitelja

(Mondo)