Takvom trendu svakako je doprinela i rekonstrukcija brojnih beogradskih bazena, rađena u proteklih par godina, ali i besplatne škole plivanja koje Grad organizuje.

Rekonstrukcija otvorenog bazena Tašmajdan, našeg najstarijeg i najpopularnijeg bazena, završena je još pre tri godine, ali zanimljivo je i da se povećala poseta zatvorenom bazenu koji je ovih dana posećen u velikoj meri.

Kada je reč o rekonstrukciji bazena na Tašu, tom prilikom je sanirana i rekonstruisana školjka bazena koja je curela, ugrađeno novo prohomsko korito, urađeni novi prelivni kanali i rasveta, zamenjena kompletna postrojenja za preradu i prečišćavanje vode za kupanje, rekonstruisani tuševi, toaleti i urađeno kompletno parterno okruženje bazena.

Promo bg

U pitanju je bila najveća i najtemeljitija rekonstrukcija otvorenog bazena otkako je sagrađen, a ubrzo nakon toga rekonstruisan je i dečiji bazen. Urađena je kompletna rekonstrukcija novog dečijeg bazena koji je ranije imao površinu 110 kvadrata, dok je sada njegova površina 220 kvadrata. Urađene su dve dubine, 60 centimetara i 110 centimetara, kao i jedna novina koja do tada nije viđena na Tašmajdanu - bazen za bebe. Bazen za bebe je dubine 30 centimetara i ima posebno grejanu vodu, pa kada bebe dođu sa mamama i tatama, ovde sada imaju svoj kutak.

Sve u svemu, danas je SC Tašmajdan, koji do pre nekoliko godina nije bio u dobrom stanju, potpuno uređen i može da posluži primer ostalim centrima po pitanju uređenja.

Vodeći se tim primerom, rekonstruisana su i dva olimpijska bazena na Banjici, koja sada krase okolnu Bajfordovu šumu čineći Voždovac poželjnim mestom za život, kako u letnjem, tako i u zimskom periodu. Zbog toga nije čudo što mlađi Voždovčani bazene na Banjici iz srca i duše nazivaju – Voždovačko more.

Takođe, prošle godine u Mladenovcu je otvoren i renovirani bazen Sportskog centra „Ljubomir Ivanović Gedža“ koji nije radio par godina, a gde danas deca mogu da se kupaju i koriste besplatne škole plivanja u koje je prijavljeno veliki broj dece.