Bila je učesnik ratova od 1912 do 1918 godine. Prema njenom sopstvenom kazivanju, ona je da bi izgledala kao muškarac skratila kosu, obukla muško odelo i stegla grudi prtenim uvijačem.
Milunka je jedina žena na svetu koja je bila odlikovana francuskim ordenom Ratni krst sa zlatnom palmom, a dobitnik je i Legije časti 4. i 5. stepena. Nosilac je Karađorđeve zvezde sa mačevima, Medalje za hrabrost, kao i Spomenice oslobodilačkih ratova 1912–1918. godine.
Milunka je govorila i pisala engleski i francuski iako nije imala završenu školu
Devet puta je bila ranjena, prvi put u bici na Bregalnici, 1913. godine, kada je i otkriven njen pol, a zbog velike hrabrosti dobila je čin kaplara, dok je na Solunskom frontu unapređena u pešadijskog narednika i postavljena za komandira jurišnog voda.
Sa srpskom vojskom i narodom teško ranjena prešla je Albaniju.
U Prvom svetskom ratu se borila u Drugom pešadijskom puku „Knjaz Mihailo”, poznatom i kao Gvozdeni puk, učestvovala je i u Drinskoj i Kolubarskoj bici 1914. godine. U ratovima je provela ukupno osam godina.
Milunkina plata čistačice u Hipotekarnoj banci je bila 1200 dinara mesečno
Posle ratova radila je više poslova, u fabrici vojnih uniformi kao krojačica, kasnije i kao kuvarica u Opštoj državnoj bolnici, a u Hipotekarnoj banci je bila čistačica, gde je od 1935. godine „unapređena “ u čistačicu kancelarije direktora banke.
Na sve ceremonije između dva svetska rata išla je u narodnoj nošnji, a odbila je ponudu francuske vlade da se preseli u Francusku i dobije njihovu vojnu penziju kao nosilac najvećih odlikovanja.
Francuska je 2011. godine u Parizu otvorila muzej posvećen herojima iz Prvog svetskog rata, u njemu je postavljena i bista, ordenje i fotografije Milunke Savić
Sa dvanaest najviših domaćih i stranih odlikovanja Milunka Savić je, prema podacima Vojnog muzeja u Beogradu, u istoriji ratovanja, bila najodlikovanija žena na svetu.
Umrla je 1973. godine u Beogradu. Sahranjena je u porodičnoj grobnici bez državnih počasti. Njeni posmrtni ostaci su premešteni 2013. godine u Aleju zaslužnih građana.
Poslednje dane života je provela na Voždovcu, na tom mestu je u znak sećanja na srpsku heroinu, njenu hrabrost i velike zasluge u ratovima podignut spomenik.
Tim činom Grad Beograd i država, su se odužili „srpskoj Jovanki Orleanki“. Spomenik će ostati podsetnik svima da ne zaboravljamo heroje koji su život posvetili borbi za srpski narod.
Spomenik je simbolično, uz prisustvo najviših gradskih i državnih zvaničnika, okriven uoči Vidovdana kada je Milunka rođena.
Ona je bila oličenje humanosti kako u ratu, tako i u miru, pored svoje ćerke, podigla je i školovala usvojenu i drugu decu, na put je izvela oko 30 dečaka i devojčica.
Živela je skromno i povučeno, a spomenik u naselju „Braće Jerković", ostaće zauvek simbol Beograda i podsećanje svim generacijama na najodlikovaniju srpsku ratnicu, koja je dugo bila slavljena u ratu, a zaboravljena u miru.
"Ne vidim što bi mogli da potcenjuju Zvezdu": Vladan Milojević otkrio šta će tražiti od igrača!
Ovo je tim Crvene zvezde za Milan u Ligi šampiona: Ivanić počinje na San Siru, da Mesi vidi kako treba!
"Partizan ide na Fajnal-for, Evroliga je prava košarka": Igrao sa Lebronom, a u Evropi pokazuje kakav je majstor
Mondo ukrštenica za 11. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Hoće da sruše Zvezdu i Partizan, doveli strašno pojačanje: ABA supertim potpisao MVP-a za napad na titulu!