Kako kažu, više ni sami ne znaju više kome da se obrate, da su uslovi u zgradi postali nepodnošljivi kao i da strahuju od zaraze jer se iz njenog stana u kojem živi sa 16 mačaka širi nesnosan smrad.
"Obraćali smo se svim inspekcijama, svim komunalnim policijama, centrima za socijalni rad, nadležnim institucijama u kojima, kako kažu, niko nije nadležan za ovaj problem. Jedino što je vetrinarska inspekcija uspela jeste da gospođa vakciniše mačke", navodi upravnik zgrade Tonči Konjevoda.
PATE I JADNE ŽIVOTINJE
Prema njihovim rečima, pored stanara, problem imaju i životinje. Naime, stanari vole životinje i smatraju da su one ugrožene.
"Uslovi u kojima mačke žive su nehigijenski, terasa je zapuštena sa mačijim izmetom, oseća se neprijatan miris, a taj smrad se širi i hodnicima zgrade i sa terase", kaže upravnik zgrade.
Kako navode stanari, u novembru 2019. godine ta komšinica je primila kod sebe još jednu ženu. One žive u katastrofalnim uslovima, nemaju struju, koja im je navodno sključena pre dve nedelje zbog dugovanja, a ni kupatilo im nije funkcionalno, te ga i ne koriste. Oni su hteli da joj na neki način pomognu, ali je žena odbila.
"Na sastanku skupštine stambene zajednice koji je održan pre tri nedelje, doneta je odluka da se vlasnici stana broj 22 pomogne, da se popravi kupatilo, da se plati čišćenje stana. Čitava ta strana zgrade ne može da otvori prozor od smrada. Toliko je nesnosan, širi se kroz kanalizacione cevi, kroz ventilaciju. Gospođa je odbila pomoć. Dozvoljava samo čićšenje dnevne sobe, kuhinje i terase, a ne dozvoljava da se očisti spavaća soba u kojoj su dovučene stvari koje ljudi ostavljaju kod kontejnera", govori Konjevoda.
On dodaje da su najveći problem mačke koje žive u nehumanim uslovima, one su taoci tog stana. Komšinica ispod nalazila je na svojoj terasi komadiće mačije kože i dlaka, a broj mačaka ne može tačno da se utvrdi, broj je od 8 do 16 mačaka.
Dodaje da je cilj stanara je da spasu mace i neutrališe smrad koji je nepodnošljiv na ovim vrućinama od plus 40 stepeni.
U Komunalnoj miliciji rečeno je da ovakav slučaj nije u njihovoj nadležnosti, da niko ne može da odredi ko koliko životinja može da drži u stanu. I druge institucije su takođe rekle da to nije u njihovoj nadležnosti, te očajni stanari više ne znaju šta da rade.
(MONDO/Blic)