Veliki broj građana spas od vrućine traži na Adi Ciganliji. Neki od njih vreme provode u kafićima, dok su drugi na plažama. Tim povodom ekipa portala MONDO pitala je posetioce šta misle o cenama na "beogradskom moru".
"Nismo puno bili po kafićima ali mislim da su poprilično visoke u odnosu na more. Mislim na cene u Crnoj Gori, Grčkoj, ovde su poprilično visoke", kazala je jedna gospođa za naš portal.
Muškarac kom smo postavili pitanje o cenama na Adi dao je kratak odgovor.
- "Šta mislim o cenama na Adi? Katastrofa! Preskupo!", naveo je muškarac.
- Treći sagovornik je objasnio da je nekom jeftino, a nekom skupo.
- "Oni koji su u kafiću, oni imaju novca i troše. Oni koji nemaju, oni su na plaži i sigurno su domaći arannžman poneli od kuće", rekao je.
Treći muškarac je za portal MONDO objasnio da svaka cena zavisi od ponude i potražnje i da je Ada retko prirodno dobro koje je pri tome i javno. Po njegovom mišljenju, to su razlozi što su cene tako visoke.
"A sad što su u ovom momentu i previsoke, niko nas ne tera da kupujemo. To je ekonomska logika. Ja 40 godina predajem ekonomiju i nešto više znam o tome. Normalno je da ćete negde na jugu Srbije, u nekom malom gradu, naći cene tri puta niže. Naći ćete kafu za 80 dinara u Divcima.
Ovde bi takva bila 200, 250 ili 300 dinara. Mi imamo jednu jako dobru stvar, zahvaljujući vlasti iz 70-tih godina da smo dobili jedno prirodno jezero, izvanredno čisto za naše uslove i to je retkost. To je bogom dano i ne naplaćuje se. Ako uzmete u obzir da se to ne naplaćuje onda ništa drugo nije skupo", kazao je.
Ekipa portala MONDO nedavno je sprovela anketu sa pitanjem - Koji je najružniji grad u Srbiji?
BONUS VIDEO: