Portparol suda Bojana Stanković precizirala je za Tanjug da je Šariću postavljen branilac po službenoj dužnosti na osnovu rešenja predsednika suda, a po redosledu sa spiska advokata iz nadležne advokatske komore.

Šarić, koji je optužen za organizovanje šverca ukupno 5,7 tona kokaina iz Latinske Amerike u Evropu, na suđenju 3. aprila otkazao je punomoćja, nakon odluke kojom je odbijen kao neosnovan njegov zahtev za izuzeće predsednika sudskog veća Siniše Petrovića, zbog navodne pristrasnosti.

Šarić je pojasnio da punomoćje braniocima ne otkazuje jer je nezadovoljan njihovim radom već zato što je "revoltiran potezima predsednika sudskog veća".

Kako je u ovom postupku prisustvo branioca - advokata obavezno, sud je morao da odloži suđenje za 25. april i postavi branioca po službenoj dužnosti.

Ostaje da se vidi da li će postavljeni advokat, čije ime nije saopšteno, tražiti 25. aprila dodatno vreme za pripremu odbrane i upoznavanje sa predmetom.

Šarić tražio izuzeće sudije Petrovića izrevoltiran, što je njegovo veće odbilo zahteve odbrane da se iz dokaza izuzmu presretnuti telefonski razgovori i zapisnici o pretresanju prostorija optuženih.

U ovom slučaju, Pored Šarića optuženo je još 24 okrivljena od kojih su njih osmorica u bekstvu.

"Šarićevoj grupi" se ponavlja suđenje po jedinstvenoj optužnici spojenoj od ranijih šest optužnica, kojom se terete za šverc više od 5,7 tona kokaina iz Urugvaja, Brazila i Argentine u zapadnu Evropu tokom 2008. i 2009. godine.

Šarić otkazao punomoćje svim advokatima

Prvu prvostepenu presudu kojom je Šarić bio osuđen na 20 godina zatvora, a ostali na višegodišnje zatvorske kazne ukinuo je Apelacioni sud prošle godine i naložio ponavljanje suđenja.

Šarić se predao srpskim vlastima 18. marta 2014. godine od kada se nalazi u pritvoru.

Pre toga je od početka postupka u oktobru 2009. godine, bio u bekstvu.

Prema optužnici, članovi Šarićeve organizovane kriminalne grupe međusobno su komunicirali preko SMS poruka i šifrovanih telefonskih brojeva, mada su im policija i domaće i strane tajne službe ušle u trag, pa je prvo hapšenje ove grupe usledilo u Urugvaju 15. oktobra 2009. godine i istovremeno u Srbiji u akciji "Balkanski ratnik".