Ime Filipa Koraća se povezuje sa zloglasnim Zemunskim klanom i sa crnogorskim Škaljarskim klanom, sam se iznenada predao hrvatskoj policiji. Prema tvrdnjama njegovog advokata predao se jer je čuo da ga traže zbog falsifikovanih dokumenata, međutim on nije prvi srpski državljanin koji je završio u zatvoru Remetinac u Zagrebu.
Iza zidina Remetinca našao se i Sretko Kalinić zvani Zverposle vatrenog obračuna sa Milošem Simovićem. Podsetimo, davne 2010. godine Kalinić je pronađen ranjen, pa je posle prebačen u zatvorsku bolnicu. Posle lečenja, bio je smešten u Remetinac, pa izručen Srbiji. Simović, koji je pucao u Kalinića, pobegao je posle zločina u Srbiju, gde je uhapšen. Obojica su se teretila za učešće u ubistvu premijera Zorana Đinđića, a bili su deo zemunskog klana.
Željka Ražnatovića Arkanaje uhvatio policajac Milan Šerbula u Dvoru na Uni. U to vreme je Šerbula za magazin Express opisao šta se desilo tog 28. novembra 1990. "Krenuo sam za njim i pratio ga na pristojnoj udaljenosti. Radiovezom sam pozvao još dve patrole da prate mene. Ja sam mu svojim vozilom prišao tako da sam mu zatvorio put. Vrata terenca su se otvorila. Izašao je muškarac u maskirnoj odori, za koga ću poslije saznati da je Arkan. Dok su vrata bila otvorena, kabinsko svetlo bilo uključeno, a kako je jakna bila raskopčana, Šerbula je spazio da muškarac ispod svakog pazuha ima po jedan pištolj" objasnio je on.
Tu gde je Arkan stajao mogalo se videti da zaprečio policijski automobil i da je Milan Šerbula, iako je bio u civilu, policajac. Procenio je da nema šanse pa nije ni pokušavao da dohvati svoj pištolj, nego je mirno spojio ruke i pružio ih prema Šerbuli, u položaj kad se kriminalac predaje policajcu. Milan Šerbula mu nije mogao staviti svoje lisice na ruke jer je držao pištolj, ali lisice na ruke mu je stavio kriminalistički tehničar Zec. Policajac je odahnuo kad je čuo da su lisice škljocnule. Ražnatović je osuđen na 20 meseci zatvora, ali je ubrzo stigao dopis u kojem se on i ostali optuženi puštaju na slobodu i ukida im se pritvor. Uz dopis je dostavljena i napomena da će pismeno rešenje o ukidanju uskoro biti dostavljeno, ali Arkanovo puštanje iz Remetinca nikada nije u potpunosti razjašnjeno.
Ivan Đorđević(33), koji je boravio u Remetincu, pobegao je u januaru 2020. godine iz ovog zatvora. Kako je već pisano, Đorđević je zamolio čuvare da ode do bolnice jer je nešto progutao. Po dolasku u bolnicu, više puta je tražio da ode do toaleta, a prilikom poslednjeg odlaska je uspeo da pobegne. Uhvaćen je dan kasnije u Zagrebu. Kako su mediji preneli, mladić je bio nepravnosnažno osuđen na četiri godine zatvora zbog krijumčarenja ljudi.
Dalibor M. koji je rođen u Srbiji, a imao je prijavljeno prebivalište u Zagrebu, preminuo je prošle godine u Remetincu. Kako je preneo Jutarnji list, on je umro usled trovanja lekovima, a u zatvoru je služio manju kaznu zbog imovinskih delikata.
Zatvor u Remetincu najveći je zatvor u Hrvatskoj. Interesantno je da su se u ovom kazamatu proteklih godina našle mnoge poznate ličnosti među kojima je Zdravko Mamić, pokojni Milan Bandić nekadašnji gradonačelnik Zagreba, ali i bivši hrvatski premijer Ivo Sanader, a osim njih iza rešetaka Remetinca koji je ime dobio po istoimenom naselju, vreme su provodili i ministri, biznismeni i privrednici.
(MONDO)
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
Srbija i Aleksa pregazili Dansku u Beogradu: Sad smo na Evropskom prvenstvu!