Jedino sačuvano pismo Ljubomira Magaša objavljeno je na Fejsbuk profilu "Legende devedesetih". Ljuba Zemunac je rukom pisano pismo poslao svom tadašnjem advokatu Andriji Ražnatoviću.

"Druže A, pošto je prošlo nedelju dana kako ste bili kod mene. Ja vas obaveštavam da se moja situacija nije promenila na bolje nego na gore. Ja osećam i dalje bolove oko metka koji nosim u telu, a ostale stvari kao što sam vam i ranije rekao nisu bolje već gore. Druže Andrija, sada želim da vas obavestim da se osećam sve slabiji fizički i psihički i da sam prestao da jedem. Nadam se da ćete nešto preduzeti. Pozdrav. Magaš Ljubomir", napisao je žestoki momak.

Ljuba Zemunac, podsetimo, bio je beogradski bokser i jedan od najpoznatijih ličnosti jugoslovenskog podzemlja, piše Objektiv. Rođen je 27. maja 1948. godine u Zemunu u porodici Šime Magaša poreklom iz Vinjerca pored Zadra i Rose, rođene Ćurčić, a sa porodicom se kasnije preselio na Zvezdaru.

Sa šest godina je ostao bez oca koji se rastao od njegove majke. Učio je auto-limarski zanat, ali ga nije završio. U policiji je prvi put registrovan 1964. godine kao napasnik. U narednih nekoliko godina često je privođen i to uglavnom zbog sitnih krivičnih dela: grebanja automobila, pretnji, tuča, otmica torbi...

Na Zvezdari je počeo da se bavi amaterskim boksom i uličnim tučama. Sud u Beogradu mu je 1965. odredio kazneno popravnu meru slanja u Dom za maloletne prestupnike u Nišu. Godine 1967. u jednoj tuči na Tehnološkom fakultetu teško je prebio studenta Vladimira Vučkovića pa je u strahu od policije, prvi put pobegao u Austriju.

Iste godine kad se vratio iz inostranstva osumnjičen je da je zajedno sa Radetom Ćaldovićem Ćentom i Zoranom Milosavljevićem Robijom silovao jednu devojku. Za to delo je dobio tri godine zatvora u Sremskoj Mitrovici. Dve godine robije je proveo u zatvoru u Sremskoj Mitrovici. Ubrzo nakon izlaska iz zatvora, marta 1971. godine, našao se na Interpolovoj poternici zbog krađe automobila. Istog trenutka kad je izdata poternica Magaš se našao u bekstvu zajedno sa svojim prijateljem Đanijem sa kojim je pobegao u Italiju.

Sedamdesetih godina 20. veka je boravio u zapadnoj Evropi gde se bavio pljačkama i iznudama. Osumnjičen je za ubistvo Veljka Krivokapića 27. oktobra 1978. u kafeu "Haup trost" u Beču. Ubio ga je Goran Vuković zvani Majmun ispred oblasnog suda u Frankfurtu.

BONUS VIDEO:

Kurir SPECIJALNI SUD U USTANIČKOJ POD JAKIM MERAMA OBEZBEĐENJA ZBOG ZEMUNACA: Miloš Simović doveden u sudnicu

 (MONDO)