Slušaj vest

Apelacioni sud u Nišu ukinuo je rešenje Višeg suda u Zaječaru kojim je potvrđena optužnica za ubistvo Danke Ilić, te predmet vratio na ponovno odlučivanje. Prema obrazloženju, Viši sud je "prekoračio granice svojih ovlašćenja", a da bi doneo "pravilnu i zakonsku odluku" moraće da otkloni bitne povrede odredba krivičnog postupka.

Prema saopštenju, Viši sud u Zaječaru će, prilikom ispitivanja predmetne optužnice kojom su obuhvaćeni Dejan i Radoslav Dragijević, kao i Srđan Janković, morati da iznese jasne razloge o postupanju opravdane sumnje u pogledu činjenica koje čine obeležja krivičnih dela koja se okrivljenima stavljaju na teret.

Zatim, Viši sud će morati da navede konkretne dokaze iz kojih proizilaze ove činjenice. Apelacioni sud u Nišu je naveo da će, po potrebi, ukoliko oceni da je potrebno bolje razjašnjenje stvari, narediti da se istraga dopuni prikupljanjem određenih dokaza, te dati svoju ocenu.

"Tek kada postupi po primedbama iz ovog rešenja, prvostepeni sud će doneti pravilnu i zakonsku odluku", navodi se. Detaljno obrazloženje Apelacionog suda u Nišu kojim je ukinuto rešenje Višeg suda u Zaječaru za potvrđivanje optužnice za ubistvo Danke Ilić, pročitajte u odvojenoj vesti.

Devojčicu bacili na deponiju?

Podsetimo, dvogodišnja devojčica Danka Ilić nestala je u Banjskom polju, a za njeno ubistvo sumnjiče se Dejan Dragijević i Srđan Janković.

Sumnja se da su Dejan Dragijević i Srđan Janković 26. marta u Banjskom polju kod Bora najpre automobilom JKP "Vodovod", gde su bili zaposleni, udarili dvogodišnju devojčicu i zatim je stavili u vozilo. Oni su, kako se sumnja, njeno telo bacili na deponiju, odakle su ga kasnije premestili. Radoslav Dragijević se sumnjiči da je sinu pomogao da premesti telo devojčice.

Rođeni brat Dejana Dragijevića, Dalibor Dragijević preminuo je 7. aprila u prostorijama Policijske uprave u Boru tokom zadržavanja.

Iz kuća Dragijevića i Jankovića, policija je odnela stvari za koje se sumnjalo da su mogle da budu korišćene prilikom ubistva, a potom sakrivanja tela devojčice. Uzeta je garderoba, obuća, tepih staza, oruđe, alat, hladno oružje, motorna testera, sekira, dva noža za klanje svinja, međutim, za sada, ni na jednom analiziranom predmetu nisu pronađeni DNK tragovi Danke Ilić.

Na motornoj testeri, prema našim saznanjima, nisu nađeni ni ljudski ni životinjski biološki tragovi, dok su na noževima pronađeni samo tragovi životinjske krvi. Na sekiri su međutim nađeni tragovi krvi dve osobe - jednog osumnjičenog i njegovog rođaka.

Kada je reč o krvi koja je nađena na pantalonama jednog od uhapšenih, navodno se radi se o njegovoj krvi, kao i krv koja je pronađena u službenom automobilu.

Različiti iskazi

Dragijević je na prvom saslušanju u VJT u Zaječaru ispričao da je on bio na mestu suvozača u službenom automobilu "fiat panda", dok je za volanom bio njegov kolega Srđan Janković. Prema tadašnjim nezvaničnim saznanjima, Dragijević je do detalja opisao zločin i priznao svoju i otkrio ulogu Jankovića u celom zločinu. Međutim, on nije želeo da otkrije gde se nalazi telo devojčice.

BONUS VIDEO:

Kurir televizija RADI SE O OGRANIZOVANOM KRIMINALU KOJI HARA BALKANOM? Stručnjaci veruju da je mala Danka živa: Zašto se ovi dokazi ne koriste?

(Blic/Mondo/U. M.