Horor koji je zaprepastio javnost otkriven je nakon što je jedna Novosađanka snimila krike nesrećne životinje, a Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu odmah je nakon saslušanja predložilo da se supružnici hitno pošalju iza rešetaka.
Bračni par se tereti za krivično delo ubijanje i zlostavljanje životinja.
"Osumnjičeni B.P. i S.P. lišeni su slobode zbog osnova sumnje da su izvršili krivično delo ubijanje i zlostavljanje životinja iz člana 269. stav 1. Krivičnog zakonika. Prema osumnjičenima je, nakon saslušanja, predloženo određivanje pritvora shodno članu 211 stav 1 tačka 2 ZKP", kažu iz tužilaštva.
Drama u Novom Sadu počela je u nedelju, kada je jedna prolaznica svedočila krvavom piru u dvorištu ove porodice. Dok je pas cvileo, ona je izvadila telefon, snimila ceo čin kao dokaz za policiju, a zatim je skupila hrabrost, uletela i lično se suočila sa bračnim parom.
Spaseni ostali psi
Da stvar bude gora, na mestu stravičnog zločina zatečeno je još životinja. Alarmirane su ekipe JKP "Zoohigijena i veterina" Novi Sad koje su odmah reagovale i oduzele ostale pse koji su preživljavali pakao.
Iz tužilaštva poručuju da neće stati na ovome i da se preduzimaju sve zakonske radnje kako bi bračni par dobio maksimalne zatvorske kazne.
BONUS VIDEO:
(Telegraf/Mondo)
