Povodom tragičnog događaja koji se danas dogodio na olimpijskom bazenu "Košutnjak", oglasio se Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije.
Kako je navedeno u zvaničnom saopštenju, nesreća se dogodila oko 13 časova, kada je muškarac star oko 60 godina stradao na bazenu.
Spasioci Zavoda koji su bili na dužnosti odmah su reagovali i izvukli muškarca iz vode, nakon čega je dežurni lekar Zavoda započeo reanimaciju. Borbu za njegov život nastavila je i ekipa Hitne pomoći, ali uprkos svim naporima lekara, smrtni ishod nije mogao biti sprečen.
"Angažovani spasioci Zavoda za sport i medicinu sporta Republike Srbije koji su bili na dužnosti su brzom reakcijom izvukli NN lice iz bazena, nakon čega je dežurni lekar Zavoda započeo reanimaciju, koju je kasnije nastavila i ekipa Hitne pomoći. Međutim, nesrećnom muškarcu nije bilo pomoći i ekipe su mogle samo da konstatuju smrt", navodi se u saopštenju.
Nakon intervencije medicinskih ekipa, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova preuzeli su dalje postupanje u okviru svojih nadležnosti. Iz Zavoda su uputili najdublje saučešće porodici i prijateljima preminulog.
Podsetili su da na bazenima "Košutnjak", tokom radnog vremena od 10 do 19 časova, dežuraju medicinska služba Zavoda za sport i medicinu sporta Srbije, kao i službeno lice MUP-a Čukarica.
Još jednom su apelovali na sve posetioce da poštuju mere bezbednosti i pravila ponašanja, posebno tokom visokih temperatura kada je potreban dodatni oprez.
BONUS VIDEO: