Brojem rešenja o ozakonjenju ne možemo biti sasvim zadovoljni, ali možemo da kažemo da imamo velike pomake, izjavila je danas pomoćnica ministra građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Darinka Đuranova.
Ona je objasnila da su građevinski inspektori do sada doneli oko 800.000 rešenja, što je uslov da bi se ušlo u postupak legalizacije, a Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture je svim lokalnim samoupravama dalo rok da do kraja ovog meseca donesu rešenja za svih 1,6 miliona popisanih objekata.
Đuranov je istakla da su predstavnici Ministarstva stalno na terenu i da pružaju podršku lokalnim samupravama, kojima su radi veće efikasnosti dodeljene i kvote od 40 rešenja dnevno, koje treba da donesu lokalni građevinski inspektori.
U fazi legalizacije, koja će trajati naredne tri godine, biće pružena pomoć svim građanima, opštinama i gradovima da reše složene imovinsko-pravne odnose sa kojima se susreću u procesu ozakonjenja, kako bismo stvorili uslove da najveći broj građana ozakoni kuće i stanove u kojima žive, rekla je Đuranova.
Ona je podsetila da baza, koja je prvi put urađena u Srbiji, obuhvata 2.041.936 nezakonito izgrađenih objekata, od čega su gotovo polovina kuće i stanovi, a više od 700.000 se odnosi na pomoćne ekonomske objekte, saopštilo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Kraj serije "Sablja": Večeras gledamo finale trilera o ubistvu premijera Zorana Đinđića, evo šta nas očekuje
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina