Oni će to učiniti zbog, kako tvrde, "nezakonitog ponašanja i arbitriranja u procesu odobravanja udžbenika na bosanskom jeziku".
Džudžo je na konferenciji za novinare rekao da je trenutno u upotrebi 241 udžbenik i da nedostaje još 11, zbog toga što su sporni termini "Sandžak" i "bosančica".
"Termin 'Sandžak' i 'bosančica' (jezik) je u nekim udžbenicima već prihvaćen, ali za preostale još uvek nije. Mi ćemo na tome i dalje insistirati", rekao je Džudžo.
On je dodao i da će Veće, preko nedavno formiranog Bošnjačkog prosvetnog saveta, tražiti da se na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru uvedu novi studijski departmani na bosanskom jeziku.
"Imamo ispunjene sve zakonske uslove i insistiramo na otvaranju posebnog departmana na bosanskom jeziku, sa pet studijskih programa, za istoriju, muzičku kulturu, likovnu kulturu i vaspitače u nastavi", izjavio je Džudžo.
Prema njegovim rečima, nastava na bosanskom je zaokružena do nivoa visokog obrazovanja, pošto u Sandžaku nastavu na tom jeziku trenutno pohađa 15.536 učenika, svrstanih u 676 odeljenja.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Određene sudije za večiti derbi: Srbin i Hrvati sude Crvena zvezda - Partizan!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti
Mondo ukrštenica za 22. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!