Njegov poslovni partner i saučesnik Lju Dung uspeo je da pobegne iz Srbije za Hongkong, pošto tamo ne postoji zakon o izručenju, i tako je izbegao hapšenje.
Uhapšeni i odbegli Kinez su duže vreme boravili u Srbiji predstavljajući se kao investitori, pre svega u oblasti ugostiteljstva a navodno su planirali da otkupe pojedina državna preduzeća u Srbiji, zbog čega su čak bili na razgovorima i sastancima u Vladi Republike Srbije.
"Đinlung i njegov partner Lju Dung prevarili su veliki broj sunarodnika pomoću piramidalne štednje, kao što je devedesetih bio slučaj u Srbiji s Dafiment bankom i Jugoskandik štedionicom. Oni su u Srbiji tražili sastanke s našim zvaničnicima preko Ni Vejnhonga, takođe kineskog državljanina, koji se u privrednim krugovima Srbije predstavlja kao glavni čovek Kine zadužen za jugoistočnu Evropu", rekao je neimenovani izvor Kuriru.
Navodno, Kinezi s poternice su bili podneli i zvanične zahteve za kupovinu državne imovine koja ima je bila interesantna, nudeći ogromne svote novca, rekao je izvor i dodao da su pre nego što je uopšte započet ozbiljniji posao u vezi s tim, dvojica "biznismena“ stavljena na Interpolovu poternicu, pa je Srbija preduzela mere da se oni što pre uhapse.
Lju Dung je uspeo da pobegne, dok je Đinlung Caj uhapšen i posle nekoliko nedelja izručen Kini gde mu preti stroga kazna.
Zvezdina proslava jesenje titule sa stilom: Nova goleada na Marakani!
Ameri hoće Stojakovića da bi nas pobedili: Srbija i Grčka u strahu, SAD hoće da otme Andreja!
Tri noćenja na Zlatiboru 460.000 dinara! Turisti šokirani cenama za Novu godinu, od cifre će vam se zavrteti
Mondo ukrštenica za 22. decembar: Jutarnja zabava i "razgibavanje" mozga!
Završen protest studenata u Beogradu: Saobraćaj bio blokiran u centralnim gradskim ulicama