Pripadnici Vojske Srbije su svakodnevno angažovani na obezbeđenju bolnice i kontroli ulaska, kao i na dezinfekciji puteva i ostalih površina oko Hale 1 Beogradskog sajma, podseća zamenik komandanta privremene bolnice potpukovnik Mlađan Garić.

"O medicinskoj nezi pacijenata na Sajmu brinu lekari iz vojnog zdravstva i lekari iz Ministarstva zdravlja, a za njihov rad zadužen je glavni medicinski koordinator potpukovnik Veljko Milić iz Vojnomedicinske akademije. Ishrana bolesnika na Sajmu organizovana je u saradnji sa Studentskim centrom koji priprema hranu, dok unutrašnju dezinfekciju Hale 1 vrši Zavod za biocide. Čišćenje hale i sanitarnih prostorija obavlja privatna firma", istakao je Garić.

On je dodao da je svima koji su angažovani na Sajmu cilj da obezbede što kvalitetnije uslove za zdravstvenu negu pacijenata, do njihovog konačnog izlečenja od virusa Covid-19.

Prema rečima sanitarno-ekološkog inženjera i supervizora u firmi "Coopservice BMK" iz Stare Pazove Irene Dejanović koja je zadužena za poslove održavanja privremene bolnice na Sajmu, celokupan fizičko-hemijski proces čišćenja, kao i dezinfekcija natrijum-hipohloritom obavljaju se tri puta dnevno, uglavnom nakon obroka.

"Čistimo kompletno sve površine dostupne pacijentima, od kupatila, podova, sale za ručavanje, tuš kabina, pokretnih toaleta. Čišćenje se obavlja tri puta dnevno, uglavnom nakon obroka, a imamo dnevnu i noćnu smenu. Tu je i mašinska ekipa koja radi mašinsko pranje podova", rekla je Dejanovićeva.

MONDO/Goran Sivački MONDO

VAŽNO!

Prema poslednjim informacijama, u Srbijisu zaražene 4.465 osobe, a 94 je preminulo.

Domovi zdravlja od 1. aprila funkcionišu kao ambulante za korona virus, a ukoliko osetite simptome virusa, odmah idite u dom zdravlja. Moguće je uraditi i test samoprocene na korona virus na sajtu Ministarstva zdravlja.

Policijski čas u Srbiji je produžen, mlađi od 65 godina ne smeju da izlaze od 17 do pet časova radnim danima, a uvedena je i nova mera - zabrana izlaska za sve od petka do ponedeljka.