Tokom vanrednog stanja venčanju je moglo da prisustvuje samo pet osoba pa je tako ceremonija mogla da se obavi isključivo u službenim prostorijama i uz mladence, predviđeni su bili samo oni bez kojih se ne može - matičar i kumovi, odnosno svedoci.

Zato su mnogi otkazali svadbena veselja, jer većina nije odustajala od 400, 500 gostiju.

Marina Dražić Iz Ministarstva uprave i lokalne samourave kaže da je tokom vanrednog stanja sklopljeno 420 brakova u Srbiji.

Međutim, nakon ukidanja vanrednog stanja poraslo je interesovanje za zakazivanje venčanja. Sve više mladenaca sada se odlučuje da stane "na ludi kamen" i uglavnom zakazuju za jul, avgust, septembar.

"Od 7. maja do sada u Srbiji je sklopljeno 2.400 brakova. Najviše interesanata je za drugu polovnu jula, avgust u septembar" , rekla je u Jutarnjem prpgramu RTS-a Marina Dražić.

Kako je istakla i dalje se preporučuju mere zaštite, ali prema poslednjoj preporuci broj zvanica je sada veći, odnosno broj ljudi u zatvorenom prostoru je 500.

A U ITALIJI...

Ova zemlja, koja je jedna od najteže pogođenih korona virusom, je u problemu i zbog svadbenih veselja. Čak 60.00 je otkazano ili pomereno za sledeću godinu, a nema ni stranaca koji žele da se venčaju u nekom od romantičnih gradova ove zemlje.

U ovom sektoru radi 80.000 kompanija, a strani turisti koji dođu baš tu da izgovore sudbonosno "da" italiji donesu i do 500 miliona evra godišnje. Ove godine toga neće biti, pa će nekima zarada opasti i do 100 odsto.

Zbog toga tamošnja vlada razmatra i bonus za 2021. godinu koji podrazumevaju poopuste za mladence, ali poreske olakšice za kompanije.

A, vi, da li mislite da je još rano ići na veliku svadbu?

Anketa

Da li biste išli na svadbu među 500 ljudi?