• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

AKO KORONA POTRAJE, studenti će ovako studirati! (VIDEO)

Autor Aleksandar Nastevski

Ukoliko epidemiološka situacija u vezi sa korona virusom ne bude bila povoljna na jesen i zahteva ponovno zatvaranje fakulteta, Univerzitet u Beogradu je spreman da već od oktobra realizuje onlajn nastavu za studente.

To je za Tanjug rekla rektorka Beogradskog univerziteta Ivanka Popović.

Ona je istakla da će Univerzitet u Beogradu učiniti sve da izađe u susret studentima kako uprkos epidemiji ne bi gubili predavanja i ispitne rokove i kako bi imali mogućnost da završe svoje studije u roku.

Možda će vas zanimati

"Mi smo spremni za bilo koju varijantu, jer su rizici veliki. Spremni smo da započnemo onlajn nastavu u oktobru, kao što smo radili u prethodnom semestru, tu ima mnogo izazova i trudimo se da radimo najbolje što možemo. Biće potrebno i određenih materijanih sredstava da unapredimo taj vid nastave", navela je Popović.

Ono što ostaje kao problem koji onlajn nastava ne može pokriti jesu eksperimentalne vežbe, rad sa pacijentima i terenska praksa, te, dodaje rektorka, traži se rešenje kako da one budu održane, a da se ne ugrozi zdravlje studenata.

S druge strane, dodaje, te vežbe su studentima potrebne kako ne bi bili oštećeni u svom školovanju.

Govoreći o trenutnom organizovanju ispita na fakultetima, a s obzirom na meru Kriznog štaba da se na zatvorenom prostoru ne može okupti više od 10 ljudi, Popović objašnjava da se ispiti ne smatraju okupljanjima, već da za ispite važi pravilo - jedna osoba na četiri kvadratna metra.

"Na taj način se raspoređuju studenti po salama i održavaju usmeni i pismeni ispiti. Ovo se prvenstveno odnosi na pismene ispite, jer se usmeni ispiti izvode u salama sa malim brojem studenata", navodi Popović.

Još jedan izazov u doba korone za fakultete je, dodaje ona, onlajn polaganje ispita, jer naš Zakon o visokom obrazovanju ne predviđa takav način provere znanja.

"Moramo da vidimo koji su to alati dostupni da se obezbedi pouzdanost polaganja ispita, jer ne želimo ni na koji način da obezvredimo diplome koje dobijaju naši studenti", zaključila je Popović.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

Pročitajte i OVO


Komentari 8

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

M

Online nastava ne može da menja nastavu na fakultetu i ne može da pruži dovoljno znanja. Mnogo više stvari bismo naučili na fakultetu. Uz poštovanje svih mera, moguće je održavati predavanja, plus što je većina studenata i protiv online nastave.

Nemanja Radosavljevic

Koga bre briga za studente. Oni će ionako da idu preko. Od njih nema nikakve koristi. Spasite privredu i preduzetnike.

Aleksa

Predavanja i nekako,ali ispiti teškoooo da se mogu online organizovati,kao ni labaratorijske vežbe....

special image