• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

KAZNE ZA POJAS I MOBILNI - VIDEO-NADZOR SVE "HVATA": Jedna kamera zabeleži više prekršaja od SVIH policajaca u Beogradu!

 Tamara Sekulović
Autor Tamara Sekulović

Iako su do sada uglavnom slikale crveno svetlo, brzinu i žutu traku, sve češće vozači dobijaju kaznu za nevezani pojas ili telefoniranje za volanom na kućnu adresu.

 Kamere u Beogradu saobraćajni prekršaji i kazne Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

Samo tokom ove godine MUP je u prestonici postavio ko 1.000 CCTV kamera za video-nadzor marke Huawei na oko 800 lokacija. Reč je o kamerama za video-nadzor koje imaju, pre svega, bezbednosnu, a onda i represivnu ulogu.

To znači da pored praćenja saobraćaja mogu da beleže i praktično sve vrste saobraćajnih prekrašaja - od prolaska kroz crveno, vožnje žutom trakom do telefoniranja za volanom ili nevezivanja pojaseva.

Možda će vas zanimati

Kako se u taj sistem video-nadzora uvezuje sve veći broj kamera, tako i sve više vlasnika vozila dobija na kućnu adresu kovertu MUP-a sa slikom i pitanjem ko je vozio automobil u trenutku prekršaja snimljenog kamerom.

"Postavljene kamere su toliko precizne da mogu da uslikaju čak i najmanju bubuljicu na licu. Zato je moguće da zabeleže i korišćenje mobilnog telefona, odnosno, pojasa", upozoravaju u MUP-u.

Vlasnici vozila koje je uslikano u prekršaju ukoliko ne plate kaznu u roku od osam dana, predmet sa video zapisom ide sudiji za prekršaje.

Kazne za vlasnije vozila koji ne otkriju identitet vozača snimljenog u prekršaju su čak četiri do pet puta veće i koštaju od 100.000 do 120.000 dinara.

"Jedna kamera može dnevno da zabeleži više saobraćajnih prekršaja od svih policajaca u Beogradu. Problem može da bude samo pravosudni sistem jer toliki broj prekršaja može da dovede do blokade prekršajnog suda kao što se sada događa sa 'okom sokolovim'. Zato nam je neophodna reorganizacija pravosudnog sistema", istakao je direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović.

(Mondo/Blic)

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

Pročitajte i ovo

Komentari 6

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Branimir

Stavice nam kamere i u spavacu sobu,da gleda policija da im nije dosadno!

123_Decko_456

Snime bubuljicu, a ne znaju ko je vozio hahahahahahaha

Đole vb

Ali potpisali smo ugovor da ne smemo da koristimo ništa od huawei tehnologije. Ta tehnologija je neproverena. Ne plaćajte kazne

special image