• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

ĐERLEK NAJAVIO NOVE MERE: Raste broj zaraženih, a lečenje je veoma skupo - ekonomija ne može da stane

Autor Edin Delibašić

Državni sekretar ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek najavio je danas tokom gostovanja na RTS-u u "BG hronici" da će nove mere u borbi protiv koronavirusa biti donete do petka.

 mirsad djerlek o novim merama protiv koronavirusa srbija Izvor: RTS/PrintScreen

"Svaki dan pratimo kao i svi vi i vidimo povećanje brojeva, pre svega broj novoobolelih i to direktno utiče na broj hospitalizovanih, danas smo već na 3.760, broj na respiratorima se drži oko 150, to su brojke koje zabrinjavaju. Mislim da će čak i četvrtak i petak biti brojke koje će biti, ako ne na ovom nivou, onda više. Ne bismo želeli da se ponovi neki scenario da nam se otme ova epidemija iz kontrole", rekao je Đerlek.

On je takođe naveo da je lečenje obolelih skupo, ali da borna za živote na prvom mestu, ali da sve mora da se uskladi i sa ekonomskom borbom. 

"Ono što se vaga, a to od početka radimo, to je borba za zdravlje i živote naših građana, da se uskladi sa ekonomskom borbom. Ali, borba za život je pre svega broj jedan. Ali nam za to da ulažemo ovolika sredstva treba novac i obezbediti ovo sve", rekao je Đerlek. Možda je neumesno, ali preterano je skupo lečenje obolelih", kazao je on.

Na pitanje zašto nisu zatvoreni planinski centri Đerlek je istakao da život u Srbiji ne može da stane, ali kako kaže, nada se da će do petka biti doneto najbolje rešenje po pitanju mera protiv pandemije. 

"Život u Srbiji ne može da stane, ne može da stane ekonomija. Od početka državni vrh vodi jednu borbu protiv kovida-19 i dosad smo uspevali da rešimo mnoge teške zadatke. Nadam se da će se do petka doneti najbolje rešenje za ovu zemlju, i za naše pacijente i za našu ekonomiju i mi nećemo odustati od principa da epidemiolozi vode ovu epidemiju, moramo da slušamo naše epidemiologe", rekao je Đerlek.

Možda će vas zanimati

 "Moramo razmišljati i sa aspekta ekonomije, da bismo ovo sve obezbedili, kovid bolnice i ekonomske podsticaje, obezbeđivanje lekova, vakcina... moramo razmišljati o ekonomiji, ali kad stavljamo ekonomiju i živote, uvek smo rekli da to nije za poređenje, zdravlje i životi su uvek na prvom mestu. Ali, uvek se može napraviti dobar balans", dodaje on. 

"Ono što mi iz Nacionalnog koordinacionog tima očekujemo, ako budemo nastavili ovim tempom, očekujem da ćemo do kraja dana biti blizu pola miliona revakcinisanih protiv kovida, ako nastavimo ovim tempom, optimistično je i realno očekivati da do kraja juna imamo 2,5 miliona revakcinisanih i da mirnije dočekamo leto. Za to je potrebno mnogo truda, rada, strpljenja. Moramo poštovati epidemiološke mere, videli ste prethodnih dana kovid žurke, skijališta i sve to, odmah plaćamo cenu", zaključuje Đerlek.

(MONDO)

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

Pročitajte i ovo

Tagovi

Komentari 3

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Nena

Ma šta kažeš? Skupo, a? A nije skupo kad pedijatar za običnu prehladu prepiše vitamine, koji koštaju 1980dinara,koje ja plaćam. Ma more...

Antinacionalista

@Nena A još je jeftinije kad ti od svake plate odbiju 28% za zdravstvo

Maja

@Antinacionalista 28% za zdravstvo???? Trecina plate???? Ne lupaj!

special image