• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

"300 DANA ZATVORA ZA LAŽNE KOVID PROPUSNICE" Šekler predložio kazne za prevarante, ali i nagrade za one koji ih prijave!

Autor Uroš Matejić

Šekler ističe da bi bila veća gužva na punktovima ukoliko bi zeleni sertifikati važili 24 sata.

 Kovid propusnice Izvor: Nattakorn_Maneerat/ShutterStock.com/TV Prva/Screenshot

Procenat vakcinisanih na dnevnom nivou je povećan za više od tri puta nakon uvođenja kovid propusnica za ulazak u ugostiteljske objekte posle 22.00 sata. U Beogradu je procenat vakcinisanih protiv korona virusa prešao 60 odsto punoletnog stanovništva i potrebno je da se vakciniše još 15 odsto građana da bi bilo moguće ukidanje protivepidemijskih mera.

Virusolog dr Milanko Šekler ističe da bi bila veća gužva na punktovima ukoliko bi zeleni sertifikati važili 24 sata.

"Velika stvar. Nama su rekordi u januaru, februaru bili 70, 80.000... Kada bi se kovid propusnice produžile na 24 sata, bila bi još veća gužva. Znate koliko bi se osetilo da se proširi primena. Što kladionice i ugostitelji, a zašto to nisu koncerti, sportski događaji, bioskopi, proslave. Trebalo bi da se primenjuju svuda" kazao je Šekler za TV Prva.

Možda će vas zanimati

On je ironično prokomentarisao i navode da se prodaju lažne kovid propusnice u Srbiji.

"Pojavili su se "genijalci" da prodaju i kupuju lažne kovid propusnice i da se to naplaćuje 200, 300 evra. Predlažem kaznu, 300 evra - 300 dana zatvora, jedan evro da pojede tri puta dnevno po hleb i popije čaše vode. Dajte 300 evra nagradu da se prijavi ko to radi" dodao je on.

"Fajzerov" lek protiv korona virusa

Eksperimentalni lek za lečenje korona virusa, koji je razvila američka kompanije "Fajzer", smanjuje rizik od hospitalizacije i smrti kod pacijenata čije je zdravlje već ugroženo za 89 odsto, pokazala su klinička ispitivanja. Ovaj lek blokira enzim koji je potreban korona virusu da bi se umnožavao, a kao rezultat toga - smanjuju se smrtnost i hospitalizacija.

Izvor: RTS/screenshot

"Lek protiv korona virusa kompanije 'Fajzer', koji je još u eksperimentalnoj fazi a za koji je potpisan ugovor da će se koristiti u Srbiji, sa virusološke tačke gledišta i po principu delovanja je nešto što se jako dugo izučavalo, ništa nije sada otkriveno poslednjih meseci, već se radi o istraživanjima koja su trajala decenijama" izjavio dr Šekler.

Šekler ističe da se "slaba tačka virusa tražila još od Sarsa 1", kao i da lek komanije "Fajzer" sprečava da, "kada virus udje u ćeliju pravi delove za sebe za nove viruse".

"Način na koji ovaj lek deluje je poznat, zna se da je to slaba tačka virusa" rekao je Šekler i dodao da su istraživanja pokazala da drastično smanjuje mogućnost hospitalizacije.

Šekler o "Ivermektinu"

Šekler je takođe govorio o odlukama Kriznog štaba.

"Tražite balans između novca i zdravlja. Treba i ostali da nađu taj balans. U Italiji ne možete da radite ni u privatnoj firmi ako niste vakcinisani ili nemate potvrdu da ste preležali kovid. Ne postoji drugi način, to su lažne iluzije", kazao je on i dodao:

"Kovid propusnice koje stupaju na snagu od 20 sati dovele do toga da je povećan odziv na vakcinaciju, šta nam to govori? To je pravi način, našli ste pedalu, pritisnite gas. Stvar je vrlo prosta, treba da se primene oštrije mere kontrole", objasnio je Šekler.

Izvor: HJBC/Shutterstock.com

Govoreći o procesu 18 lekara koji su pred sudom časti, jer su navodno pacijentima preporučili lek ivermektin, on ističe da ta ustanova ima procedura.

LKS je poručila da će javnost biti obaveštena o donetoj presudi nakon okončanja ovog postupka, ali i apelovala na građane da zdravstvene usluge i savete traže isključivo u registrovanim državnim i privatnim zdravstvenim ustanovama.

Zakon o zdravstvenoj zaštiti u članu 160 zabranjuje pružanje zdravstvene zaštite od strane zdravstvenog radnika van zdravstvene ustanove, odnosno privatne prakse, a u suprotnom nadležna komora zdravstvenih radnika zdravstvenom radniku oduzima licencu. Za kršenje ovog člana zakona predviđena je i prekršajna novčana kazna od 40.000 do 120.000 dinara (član 257).

(MONDO/Prva TV)

Možda će vas zanimati

Tagovi

Komentari 23

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

Pera

A koliko dana zatvora za lažno vakcinisanje?

Danica

Sve je to politika u sluzbi porobljavanja i oduzimanja slobode ljudi , bockani ili ne svi su u istom loncu . Setimo se pocetaka i kao reklamni govor u trgovinama bar ovde gde sam ja " Novo normalno " ovo nikad nece biti normalno jedino ako je covjek totalno zombiran pa da to prihvati .

Krcko

bice mu malo 300 dana...malo...u svoje vreme...

special image