Milorad Ulemek Legija, bivši komandant "crvenih beretki" sa jednom ženom iz Beograda navodno ima sina, ali to krije čak i od najbližeg okruženja. Žena, za koju se sumnja da je Legijina bivša partnerka, je posle njegovog hapšenja pokušavala da stupi u kontakt s njim i poseti ga u Centralnom zatvoru, gde je od predaje 2004. do slanja na izvršenje kazne u Zabelu 2010. bio u pritvoru.

Legijina partnerka, navodna je planirala sa detetom, da poseti Legiju u Zabeli, ali nije uspela u toj nameri jer je on to odbijao.

"Ta žena je tvrdila da je s Legijom dobila sina mnogo pre nego je on upoznao nevenčanu suprugu Aleksandru Ivanović i s njom dobio ćerke. Nekoliko godina nakon Legijinog hapšenja dečak je imao 13 ili 14 godina i njegova majka je pisala molbu da ona i Legijin i njen sin dobiju dozvolu da ga posete. Legija je odbio tu priliku i poručio sudiji da ne poznaje tu ženu i da ne želi da ga ona poseti ni sama ni sa detetom. Verujem da je i kasnije pokušavala, ali na diskretan način, da upozna dete s ocem", ispričao je izvor Republike.

Nekadašnji komandant Jedinice za specijalne operacije inače s nevenčanom suprugom Aleksandrom (48) dobio je tri ćerke Minu, Nađu i Ivu.

Legija u požarevačkom zatvoru ima mogućnost da ga porodica posećuje čak i četiri puta mesečno po dva sata, bez posebnog nadzora stražara, da telefonira s kim hoće dva sata mesečno, čak i preko video-poziva. Legija svakodnevno ima pravo da provede van sobe dva sata u šetnji i isto toliko vremena u teretani, a na to još dva sata može da igra košarku i bavi se društveno-sportskim aktivnostima po izboru sa još nekoliko osuđenika.

Legija je Aleksandrinog sina Luku iz braka sa Nebojšom Đorđevićem Šucom, prihvatio kao svog sina, a on ga je često i posećivao u Zabeli:

"Legija Luku tretira kao svog sina od prvog dana. Momak oca i ne pamti jer je ubijen kad je on imao dve godine. U toku puberteta Legija je tražio da ga Luka posećuje i mimo njegovih ćerki da bi mu pomogao kroz razgovor da lakše preboli adolescentske krize. Bodrio ga je da mora da ga menja i bude glava porodice i najjači oslonac majci i sestrama. Usmeravao ga je da bude snažan muškarac, ali da nikako ne ide očevim i njegovim putem nego da se posveti obrazovanju i vodi miran i uredan život", prepričava izvor Srpskog telegrafa.

Legija je osuđen na 40 godina za organizaciju i učestvovanje u ubistvu tadašnjeg premijera Srbije Zorana Đinđića, potom na istu kaznu za otmice i ubistva "zemunskog klana", kao i na 40 godina za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj atentata na Vuka Draškovića u Budvi,

(MONDO/Republika)