Projektovan je i sagrađen 1890. godine na stogodišnjicu osnivanja udruženja strelaca. Projektant je bio slavni arhitekta Đerđ Molnar, dok je zidar bio Karl Lerer, a sama zgrada sagrađena je u eklektičnom stilu.

Nakon Drugog svetskog rata, dugi niz godina bio je zanemaren i u potpuno ruiniranom stanju.

Tek 2007. godine dvorac Eđšeg stavljen je pod zaštitu države i proglašen spomenikom kulture.

Prva rekonstrukcija izvršena je 2000. godine. U pitanju je bila popravka krova kako ne bi došlo do urušavanja i da ne bi kisnula unutrašnjost dvorca. Međutim, prava rekonstrukcija je trajala od septembra 2010. do juna 2012. godine.

Sredstva za ovaj projekat u iznosu od 55 miliona dinara izdvojio je Grad Novi Sad, a radove je nadzirao Zavod za zaštitu spomenika kulture.

 Osim glavne balske i bogato dekorisane dvorane, dvorac sadrži tri sporedne i veliku balsku dvoranu.

Nakon obnove, osim rekonstrukcije originalnih elemenata zgrada je dobila i najsavremenije instalacije.

U dvorcu je ugrađeno podno grejanje, klimatizacija i provetravanje, dekorativno i funkcionalno osvetljenje, ozvučenje i obezbeđenje od požara i krađe.

Prvi put primenjen je i obnovljiv ili zeleni oblik izvora energije. U dvorištu opremljenom klupama, postavljene su geotermalne sonde koje obezbeđuju akumulaciju toplotne energije zemlje a koja se daljom preradom koristi za dvorac.

Obnovom i sanacijom dvorca Eđšeg Novi Sad je dobio novu Kulturnu stanicu koja je jedan od trenutno najposećenijih i najatraktivniji centara za održavanje kulturno-umetničkih dešavanja, koncerata, takmičenja, pozorišnih predstava i drugih kreativnih sadržaja namenjenih svim uzrastima.