Direkor Zavoda Aleksandar Macan izjavio je danas Tanjugu da su zdravstveni problemi kod tridesetak dece koja su povraćala, najverovatnije posledica virusne infekcije.

“Nisu izolovane bakterije koje su mogle da izazovu trovanje, već se verovatno radi o jednom od virusa koji se ciklično javljaju. Propusta u radu u Dečjem odmaralištu nije bilo, tako da ovaj objekat normalno radi”, rekao je Macan.

Prošle subote se, zbog povraćanja, lekarima obratilo 28 dece iz Osnovne škole “Dositej Obradović” iz Ratine uzrasta od prvog do trećeg razreda koja su bila na rekreativnoj nastavi na Goču. Petoro dece je bilo zadržano u bolnici.

Kontrola hotela “Dobre vode”, u kome su deca bila smeštena, pokazala je da su uzorci hrane i vode i brisevi ispravni.

(Tanjug)