U lečilištu ušuškanom između Rtnja i Ozrena se i ovog proleća traži soba više. I domaći i strani turisti hrle u ovu oazu mira, gde se apartman može iznajmiti po prosečnoj ceni od 25 evra pa naviše. Ako imate sreće, u Sokobanji možete naći smeštaj i za 18 evra jer su takve smeštajne jedinice mahom popunjene.
Prosečna cena smeštaja u Sokobanji je oko 30, 35 evra za dve osobe, a najniže cena noćenja se kreću oko 18, 20 evra. Jedan smeštaj je privukao pažnju tokom pretraživanja stranica za oglašavanje ne samo cenom nego i odličnom ocenom koju je imao. Apartman se nalazi na oko kilometar od centra Banje, a mogu noćiti dve odrasle osobe za 20 evra. U smeštaju se nalazi veliki bračni krevet kao i jedan krevet za jednu osobu.
Na istoj udaljenost još jedan vlasnik izdaje sobe za 20 evra. Nešto bliže centru, na oko 300 metara, izdaje se dvokrevetna soba za 23 evra. Vlasnik naglašava prelepi pogled na Rtanj i mogućnost korišćenja besplatnog parkinga. Po ovoj ceni se može iznajmiti i apartman u kući u centru Sokobanje ili u pansionu.
Studio apartman možete iznajmiti za 22 evra sa svim taksama i nadoknadama. Smeštaj je površine 40 m2 i poseduje tri kreveta, dva "single" kreveta i jedan bračni krevet. Posebna pogodnost jeste i igralište za decu i velika terasa sa pogledom na vrt. Za 25 evra dve osobe mogu prenoćiti u "dvokrevetnoj sobi sa bračnim krevetom". Ovi apartmani se nalaze na 450 metara od centralnog dela.
Ukoliko više volite da boravite u hotelu, postoji i ponuda gde noćenje za dvoje iznosi 29 evra. Takođe, standardni trokrevetni studio u samom centru ove popularne banje u Srbiji se izdaje za 30 evra. Pored vazduha, bogatstvo Sokobanje su njeni termomineralni izvori.
Sokobanja ima šest lekovitih izvora. Kako se navodi na zvaničnom sajtu, centralno banjsko kupatilo "Amam" ima dva termalna izvora: "Sv. Aranđel" i "Preobraženje". Temperatura vode im je u rasponu od 43 do 53 stepena Celzijusa. Drugo kupatilo je nazvano "Banjica" i takođe ima dva izvora sa nešto "hladnijom" vodom od oko 28 stepeni, a tu još izvori "Pijaca" i "Zdravljak".
Lekovitost sokobanjskih voda zvanično je i naučno ustanovio 1908. godine prof. Marko Leko, a potvrdio 1932. prof. Dragoljub Jovanović, saradnik čuvene Marije Kiri, navodi se sajtu opštine Sokobanja. Mineralne vode Sokobanje se koriste za lečenje sledećih bolesti: bronhijalna astma, psihoneuroze, neurastenije, lakši oblici povišenog krvnog pritiska, hronični reumatizam i išijas, degenerativni i ekstraartikularni reumatizam, stanja posle povreda, anemija, hronična ginekološka oboljenja, kožna oboljenja, bolesti mokraćnih kanala, posledice povreda zglobova i kostiju.
BONUS VIDEO:
(Blic/MONDO/I.V.)
Zvezda pokazala Evropi da joj je mesto u plej-ofu: Kad imaš igrača koji može sve, pobede se i najbolji!
Šta čeka Zvezdu i Partizan u Evroligi? Jedan grad može da bude prekretnica sezone, tamo "večiti" idu prvo!
Stručnjak za energetiku o sankcijama NIS-u: Cene goriva bi otišle u nebesa i došlo bi do nestašice
Partizanovog igrača čeka duža pauza: Mijailović otkrio detalje o povredi košarkaša!
Željko učio igrače kako da promaše slobodno bacanje: Uzeo loptu, šutnuo i okrenuo se ka Amerikancu (video)