Hitna pomoć obavila 105 intervencija, od kojih 26 na javnom mestu do 16 časova.

Prema rečima portparola Hitne pomoći dr Nade Macure, građani su najviše padali u nesvest, a dogodile su se i tri saobraćajne nezgode, bez težih povreda.

"Prva pomoć nekome ko kolabira na ulici treba da bude premeštanje u hlad, polivanje hladnom vodom i rashlađivanje, nakon čega treba pozvati Hitnu pomoć", rekla je dr Macura Tanjugu.

Da bi lakše podneli visoke temperature, građani treba da nose kačket ili šešir, da piju dosta tečnosti, a starije osobe i hronični bolesnici ne treba da izlaze napolje od 11 do 17 sati, navela je Macura.



Ona je poručila da u vreme tropskih vrućina treba jesti lakšu hranu, unositi dosta tečnosti - vode, limunade i rashlađenih čajeva - i nositi odeću od laganih materijala.

U Hidrometeorološkom zavodu Srbije rečeno je Tanjugu da se u narednim danima ne očekuje znatnije zahlađenje.

Temperatura će biti niža za par stepeni u utorak i za idući vikend, ali će i dalje biti visoka i kretaće se oko 32-33 stepena, najavljuju u Zavodu.

Zbog visokih temperatura, Beogradski vodovod je postavio tri cisterne sa vodom za piće - na Trgu Republike, Zelenom vencu i Slaviji, kako bi pijaća voda bila dostupna građanima i na ulici.

(Tanjug)