• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Srpski pukovnik umro, nije ubijen u Libiji

Penzionisani pukovnik Žarko Radunković, bivši vojni izaslanik SRJ u Libiji, pronađen je mrtav u ovoj ratom zahvaćenoj zemlji, prenose beogradski mediji. U Ministartvu tvrde da je on umro od infarkta i to u našoj ambasadi.

Bivši vojni ataše Srbije u Libiji Žarko Radunković umro je u ambasadi Srbije u Tripoliju od posledica srčanog udara, rečeno je u Ministarstvu spoljnih poslova Srbije.

Kako navode u Ministarstvu, Radunković je umro u subotu, nedugo nakon što je došao u ambasadu gde se požalio da se ne oseća dobro.

Zaposleni u ambasadi pokušali su da mu pomognu i pozvali su hitnu pomoć, ali je lekarska ekipa kada je stigla konstatovala smrt, koja je nastupila kao posledica infarkta.

Radunkovićevo telo prebačeno je na Institut za patologiju prema čijem izveštaju nije bilo znakova ni unutrašnjih ni spoljnih povreda, navode u Ministarstvu, demantujući navode pojedinih beogradskih medija da je Radunković ubijen.

Ministarstvo spoljnih poslova stupilo je u kontakt sa porodicom Radunkovića čije će telo sutra biti dopremljeno u Srbiju, o trošku Minisatrstva.

Kako prenose beogradski mediji i porodici je saopšteno da je Radunković umro prirodnom smrću, ali su oni prema tome bili sumnjičavi, kao i obaveštajni krugovi u kojima e veruje da je on ubijen, navodno, jer su pobunjenici sumnjali da je on trgovao oružjem i organizovao plaćenike za račun Gadafija.

Izvor "Alo" u vrhu srpskih bezbednosnih struktura tvrdi da je Radunković posle penzionisanja u vojsci radio za firmu "Kofis", čiji je vlasnik general Radoš Rubaković.

Ova firma je navodno trgovala vojnom opremom upravo u Libiji. Na telefone ove beogradske kompanije sinoć se niko nije javljao tako da novinari "Alo" nisu uspeli da provere ovu informaciju.

Kako navodi "Blic", srpske vlasti nekoliko puta su intervenisale zbog poslovanja ove firme, jer je ugrožavala rad državnog preduzeća "Jugoimport SDPR" koje je zvanično poslovalo sa to afričkom zemljom.

"Zbog poslovanja "Kofisa" Srbiji je u jednom trenutku bilo zaprećeno embargom na izvoz oružja. Preduzeće se dovodilo i u vezu sa švercom oružja iz Crne Gore, a u njemu su uglavnom radili penzionisani generali kopnene vojske, mornarice, ratnog vazduhoplovostva", navodi "Blic".

U porodičnom stanu Radunkovića u Novom Beogradu novinari su zatekli samo ženu koja se predstavila kao Žarkova prija, a koja nam je potvrdila da je Radunković mrtav.

"Nama su pre sat vremena javili da je Žarko umro. Pozvali su nas telefonom i kratko porodici rekli da je umro prirodnom smrću. Međutim, mi sumnjamo da je tako, s obzirom na to da je Žarko bio dobrog zdravlja", rekla je Radunkovićeva prija, koja je u stanu ostala da pričuva unuče dok se porodica, kako je rekla, "razjurila po gradu" kako bi saznala detalje Radunkovićeve smrti.

Iz vrha bezbednosnih struktura Srbije juče je nezvanično potvrđeno da je Radunković bio "poslovno angažovan" u Libiji i da je prema njihovim informacijama umro od infarkta u našoj ambasadi u Tripoliju.

Radunković je bio poznat kao vrhunski vojni stručnjak i poznavalac prilika u Libiji, u kojoj je od 2000. do 2005. godine bio vojni izaslanik naše zemlje.

Isti izvor dodaje da se proveravaju saznanja obaveštajnih službi da je upravo Radunković, pored trgovine oružjem i vojnom opremom, organizovao i odlazak srpskih plaćenika u ratnu Libiju.

Ovaj bivši vojni ataše dovodi se i u vezu sa angažovanjem petorice srpskih državljana, koji su prošlog meseca uhapšeni u Libiji, piše "Blic".

Inače, Radunković je kao analitičar nedavno gostovao i u srpskim medijima pričajući baš o Gadafijevom režimu i aktuelnom građanskom ratu.

Prilikom oslobađanja zgrade libijskog osiguranja u samom centru Misrate, libijski pobunjenici ubili su nedavno 12 srpskih plaćenika.

Ovu zgradu zauzelo je 85 plaćenika pod punom ratnom opremom i nakon njenog oslobađanja svima je presuđeno po kratkom postupku.

Reporter "Večernjeg lista" pozvao se u priči o ubistvima u Misrati na svog vodiča iz redova libijskih pobunjenika Abdelaziza Madinija.

"To su hladnokrvne ubice zbog kojih smo imali velike gubitke dok smo oslobađali zgradu. Oni koji nisu poginuli u borbi osuđeni su na licu mesta. Metak u čelo i zbogom zauvek", rekao je Madini i dodao da su plaćenici koji su uhapšeni u Tripoliju i drugim gradovima prebačeni u zatvor u Bengaziju i da i njih čeka suđenje.

Iz Ministarstva spoljnih poslova ni posle tri dana od objavljivanja ove informacije nije stigla zvanična potvrda o srpskim žrtvama u Libiji uz obrazloženje da "još uvek proveravaju", piše "Alo".

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image