• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Srbijagas nema veze sa privatizacijom Azotare

Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je danas da ne treba povezivati tu kompaniju sa poslovima koji su se dešavali prilikom privatizacije Azotare u Pančevu.

"Sve što se desilo u okviru privatizacije Azotare nema nikakve veze sa Srbijagasom koji je posle neuspešne privatizacije preuzeo Azotaru 2009. godine", rekao je Bajatović.

Prema njegovim rečima, Srbijagas, koji je bio upravljač u Azotari, pomogao je da se pokrene proizvodnja i redovno isplaćuju plate.

Bajatović je, na konferenciji za novinare povodom 50 godina rada Azotare, ocenio da hapšenje osumnjičenih zbog malverzacija u Azotari neće imati posledice na rad i poslovanje tog preduzeća koje u ovoj godini treba da zabeleži rekordnu proizvodnju od 630.000 tona đubriva.

Na pitanja novinara da li se i njegovo ime može naći na spisku osumnjičenih Bajatović je rekao da novinari to mogu da provere u nekim drugim organima.

On nije želeo da komentariše hapšenja osumnjičenih za malverzacije u Azotari i dodao da će se o tome pitanju moći više reći kada se budu znali svi detalji istražnih i predistražnih radnji koje se u toku.

Bajatović je kazao da treba sačekati rezultate istrage i da ko god se ogrešio o zakon treba da bude kažnjen ali to ne znači da, kako je istakao, Azotaru treba da uništimo.

"Mislim da ne treba ni da se branimo u medijima ni da se ljudima sudi u medijima, ko se ogrešio o zakon treba da bude kažnjen", precizirao je Bajatović.

On je naglasio da je pripremljen plan reorganizacije Azotare koji treba da omogući investicije od 80 miliona evra i dodao da konačnu odluku o tome treba da donose Vlada Srbije.

Prema rečima Bajatovića, Srbija će i ubuduće imati Azotaru kao velikog proizvođača azotnih đubriva i to preduzeće već može da izvozi svoje proizvode, a opstanak Azotare je važan za poljoprivredne proizvođače u Srbiji.

Zbog sumnje da su zloupotrebili službeni položaj i učinili niz nepravilnosti u vezi sa prometom regresiranog đubriva 2009. i 2010. godine u pritvoru su bivši minsitar poljoprivrede Saša Dragin, vlasnik konsultantske kuće "Ces Mekon" Zvonimir Nikezić i još četvoro njihovih saradnika.

Pritvor određen i bivšem predsedniku Upravnog odbora "Azotare" Pančevo Radoslavu Vujačiću, bivšem zameniku direktora "Azotare" Mihailu Grujiću, bivšem direktoru kruševačkog Instituta za krmno bilje Dragi Lazareviću i vlasniku preduzeća "Terabo" Borislavu Stojkoviću.

Dvoje osumnjičenih - bivši direktor PKB-a Miljan Veljović i bivša direktorka firme "Invej" Verica Spasić, braniće se sa slobode tokom postupka jer tužilaštvo nije tražilo da im se pritvor odredi.

Bivšem direktoru poljoprivrednog dobra "Aleksa Šantić" kod Sombora Arseniju Kataniću takođe nije određen pritvor.

Osumnjičeni su, prema navodima tužioca za organizovani kriminl, đubrivo prodavali licima koja na njega nisu imala pravo i omogućili su da četiri privatna privredna društva dobiju vestačko đubrivo po povlasćenim cenama.

Na taj način je omogućeno da pribave imovinsku korist u iznosu od 470 miliona dinara ili oko pet miliona evra, iznos za koji su istovremeno oštetili budžet Srbije.

(Tanjug,foto: Tanjug, Zoran Žestić)

Komentari 0

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

special image