Simič je na konferenciji za novinare rekao da to verovatno nije konačan broj i da je moguće da će još neke poreske prijave stići poštom ili iz neke od filijala Poreske uprave.
On nije mogao da precizira kada će početi unakrsna provera prihoda i imovine po pristiglim prijavama, ističući da se radi o veoma delikatnom i komplikovanom načinu terenske kontrole.
Simič je istakao da će, sudeći prema iskustvu drugih zemalja, kontrola trajati više godina i da je u Sloveniji od kraja 2008. godine, kada je taj proces počeo, obavljeno samo 400 kontrola.
Prema njegovim rečima, kontrole će biti veoma pedantne, a inspektori će se istovremeno pripremati i za unakrsnu kontrolu po pristiglim prijavama, ali i kontrolu onih koji nisu prijavili imovinu, a osnovano se pretpostavlja da poseduju imovinu vredniju od 35 miliona dinara.
Poreski obveznici koji ne prijave imovinu moraće da plate kaznu tri odsto vrednosti od neprijavljenog dela imovine, plus 20 odsto ukoliko se utvrdi nesrazmera između prijavljene imovine i prihoda.
Simič je naglasio da će od inspektora tražiti da budu profesionalni, da ne bude konflikata prilikom kontrola jer se radi o delikatnom poslu, a poreski obveznici treba da prikupljaju dokaze o poreklu imovine.
On je rekao i da u Srbiji ne poznaje nikoga i da se neće praviti izuzeci u kontroli jer želi da sa mesta direktora Poreske uprave ode bez mrlje.
Simič je napomenuo i da je poslednjih dana, pred istek roka 1. jula, stizalo i po hiljadu prijava dnevno i da je neshvatljivo zašto su se čekali poslednji dani za prijavu.
On je pozvao organizatore koncerata u Srbiji da prijavljuju tačne podatke o broju prodatih karata i da će se 15. jula kada je rok za predaju PDV obračuna znati koliko je bilo posetilaca na velikim koncertima u poslednje vreme.
Simič je naveo i da on lično nije za to da se sportskim klubovima naplaćuje PDV za transfere igrača u inostranstvo jer je u tom slučaju kraj obavljanja delatnost i na odredištu igrača i da će to verovatno biti ispravljeno.
Povodom kontrole naplate prihoda, on je istakao da je u prvoj polovini godine obavljeno 3.190 kontrola fiskalnih kasa i da su u oko 40 odsto slučajeva utvrđene nepravilnosti, pokrenuti su prekršajni postupci, a za 547 obveznika izrečena je mera privremene zabrane obavljanja delatnosti.
Od januara do juna bilo je angažovano 610 inspektora terenske kontrole, koji su izvršili 11.187 kontrola, a nepravilnosti su utvrđene u oko 32 odsto slučajeva sa obavezama od oko 14,4 milijarde dinara, rekao je Simič.
U istom periodu prošle godine bilo je 9.699 kontrola, 37,6 odsto nepravilnosti, a utvrđene su obaveze od 10,5 milijardi dinara.
Što se tiče naplate prihoda u prvih šest meseci, po izdatim opomenama i donetim rešenjima prinudne naplate naplaćeno je 9,5 milijardi dinara, a naplata po prenetim opomenama i rešenjima prinudne naplate iz 2012. bila je 1,5 milijardi, naveo je Simič.
On je istakao i da neće biti izuzetaka u blokadi preduzeća koja ne plaćaju porez bez obzira da li su u državnom vlasništvu, da njega niko nije zvao da ne blokira neko preduzeće zbog neplaćenih obaveza, i da svi koji daju neku garanciju imaju mogućnost otplate na 24 rate.
Tužna partija Partizana: Navijači promrzli i nisu videli ama baš ništa!
Temperatura pada na -15 stepeni! Čubrilo otkrio detaljnu prognozu za zimu, evo kada će u Srbiji biti najhladnije
Putin je zbog ovog oružja naredio napad hipersoničnom raketom: Ubijen važan ruski general i 500 Severnokorejaca
Beograđanka za dva meseca dobila 3 kazne: Otkrivamo na kojim se sve lokacijama na auto-putevima meri brzina
Zvezdin Amerikanac hitno reagovao na pomen otkaza Sferopulosu: Šuter crveno-belih se oglasio na Instagramu