Napadač mi je oteo aparat i polomio ga, da bi me potom stisnuo nekoliko puta za vrat, uvrnuo ruku i savio me toliko da mi je glava bila između njegovih nogu. Sve to se dogodilo za nekoliko sekundi. Srećom, šestorica mladića i devojka su me odbranili, da bi ga potom policija uhapsila", priča kontrolorka Renata Simić (27).

Renati je u incidentu lakše povređena ruka, a kako tvrdi, ne sme ni da pomisli šta bi se sve dogodilo da joj nisu u pomoć priskočili ostali putnici.

"Nakon što su ga odvojili od mene, napadač se nakratko smirio da bi, kada je čuo da je vozač pozvao policiju, pokušao na silu da otvori vrata i pobegne. Na sreću, policija je ubrzo stigla", kaže Renata za "24 sata."

Mlada kontrolorka ističe da se incident dogodio potpuno neočekivano pošto ju je napao mladić kom u tom trenutku nije ni pregledala kartu.

"Zatražila sam kartu na pregled starijem putniku, a on mi je dao nevažeću karticu. Rekla sam mu da je kazna 1.000 dinara na licu mesta ili 5.000 dinara ako hoće da plati u roku od osam dana. On je uporno tvrdio da kartica nije nevažeća i da ju je već koristio u autobusu na liniji 31, a ja sam na uređaju videla da je poslednji put otkucana pre 18 dana. Zahtevao je da mu vratim kartu, da bi u istom trenutku mladić pored njega nasrnuo na mene. Kasnije se ispostavilo da je mladić koji me je napao sin tog putnika", kaže Renata.

Inače, Renata radi kao kontrolorka već godinu dana i do sada nije doživela nijedan sličan incident.

"Događali su se ranije uglavnom verbalni napadi, ali otkad je pojačana kontrola, ogromna većina putnika ima kartu. Problem prave najčešće sredovečni putnici, ali reč je zaista o pojedincima. Bez obzira na ovaj incident, ne plašim se za svoju bezbednost jer verujem da će vremenom svi putnici shvatiti da mi samo pošteno obavljamo svoj posao", priča Renata i dodaje da se većina švercera i dalje pravda kako im je ukraden novčanik sa ličnim dokumentima ili kako će izaći iz prevoza već na sledećoj stanici.