On je dodao da će pauza potrajati čak i da sredstva budu obezbeđena, jer treba sprovesti postupak javne nabavke.

"Trenutno radimo na rebalansu budžeta, a nadležna uprava je tražila dodatnih 70 miliona dinara za rad narodne kuhinje", kazao je Ranđelović Tanjugu.

Ranđelović je napomenuo da još uvek nije sigurno da li će novac biti obezbeđen rebalansom za rad narodne kuhinje do kraja ove godine.

"Pauza će potrajati čak i da sredstva budu obezbeđena, jer treba sprovesti postupak javne nabavke", kazao je Ranđelović.

On je napomenuo da je nadležnoj upravi i službama dat nalog da rade na izmeni odluke i da predlože povoljnije rešenje za rad narodne kuhinje kako bi ona naredne godine mogla da radi u kontinuitetu.

Na pitanje šta mogu da očekuju oni koji su ostvarili pravo na besplatan obrok, Ranđelović je rekao da oni mogu da se obrate Centru za socijalni rad kako bi ostvarili neko drugo pravo, kao što je novčana pomoć u urgentnim situacijama, mesečnu pomoć ili radno angažovanje.

"Novac za druge vidove socijalne pomoći još uvek nije iscrpljen i tu je planiranje bilo efikasnije", kazao je Ranđelović.

On je napomenuo da rebalans budžeta može da se očekuje krajem ovog meseca.

Gradonačelnik Niša Zoran Perišić potvrdio je ranije da su sredstva u budzetu u iznosu od 56 miliona isrpljena i da će narodna kuhinja prestati sa radom.

Pravo na besplatan obrok u Nišu ostvarilo je oko 7.000 stanovnika, a dnevno je u proseku oko 5.500 socijalno ugroženih stanovnika Niša podizalo obrok.

Kada je juna ove godine počela podela kuvanog obroka, to pravo je imalo oko 3.000 socijalno ugroženih Nišlija.