Zaposleni u tom preduzeću su sredinom oktobra blokirali i glavnu autobusku stanicu u Kragujevcu i prekinuli svoje linije u međugradskom prevozu.

Predsednica Slobodnog sindikata Autosaobraćaj Suzana Marković je rekla agenciji Beta da postoje saznanja da je grad Kragujevac poklonio državi svojih 24 odsto akcija u tom preduzeću, što je preduslov za početak realizacije socijalnog programa za više od 200 radnika.

"Mi smo voljni da se pomerimo sa puta i deblokiramo autobusku stanicu ako nam se nešto od dugovanja isplati, kao radnicima FAP-a, i da čekamo strateškog partnera", kazala je Markovićeva.

Radnici "Autosaobraćaja" počeli su protest sa zahtevima da im se namire dugovane zarade, nakanada za prevoz, poveže radni staž, overe zdravstvene knjizice, realizuje socijalni program i pronađe strateški partner.

Nakon ranijeg sastanka sa potpredsednikom Vlade Srbije Aleksandrom Vučićem radnici su dobili uveravanja da će početi da se rešavaju njihovi problemi i da će do 1. decembra "biti zadovoljniji nego što su to danas".

Nezadovojlni radnici nisu jedini koji u Kragujevcu "drže rampe".  Građani Mesne zajednice "Male Pčelice" nastavili su juče započetu blokadu teretnog saobraćaja u Bihaćkoj ulici, preusmerenog zbog blokade puta radnika Autosaobraćaja.

Predsednik Saveta Mesne zajednice Dejan Dimitrijević je rekao Beti da će blokada biti povučena kad nadležni postave oznake o zabrani teretnog saobraćaja kroz naselje.

Oni navode da teretnjaci ugrožavaju bezbednost građana u tom naselju, jer je put uzan i oštećen.