Pozivajući se na saznanja od bivšeg visokog rukovodioca SDB-a, nedeljnik navodi da operaterka Službe državne bezbednosti (SDB), koja je bila zadužena za slušanje i prikupljanje informacija od operativaca sa terena, nije javila izvršiocima ubistva kada Ćuruvija tog dana stiže kući.

Tadašnji načelnik beogradskog Centra SDB-a Milan Radonjić je dan kasnije, na dan kada je izvršeno ubistvo, naredio da na svakih pet minuta njega lično obaveštavaju o kretanju Ćuruvije.

Prisluškivanje Ćuruvijine kuće nastavljeno je i nakon likvidacije.

Operaterka u sedištu SDB-a zapisivala je ko se od ljudi koji su tog dana došli u stan Ćuruvije kako ponašao i ko je, na primer, plakao.

O svemu ovome postoji ne samo službena beleška, već i izjave svih pripadnika DB-a koji su učestvovali u praćenju, prisluškivanju, planiranju likvidacije Ćuruvije, najprije novom rukovodstvu beogradskog centra SDB-a, a potom i bivšem republičkom tužiocu Radetu Terziću, i to u prisustvu svedoka.

Transkripti izjava gotovo deceniju nalaze se u spisima državnog tužilaštva, piše nedeljnik.

Vlasnik "Dnevnog telegrafa" ubijen je 11. aprila 1999. godine u Svetogorskoj ulici u centru Beograda, u ulazu zgrade u kojoj je živeo.