"Interkomerc ima kredite i kod stranih banaka. Ali one su počele da vode restriktivnu politiku i privreda se okretala domaćim. Radili smo sa svim domaćim bankama ali smo sve obaveze uredno ispunjavali do pre nekoliko meseci. U vreme kada su nestale Agrobanka, Privredna banka i Razvojna banka mi smo bii likvidni. Nije fer sada mene optuživati za propast tih banaka", navodi Perčević, ističući da nije tajkun i da "nema vilu, jahtu ni avion".

Kako tvrdi za "Politiku", procenat nenaplativih kredita u privredi je između 30 i 35 odsto, a nezvanično čak 50 procenata, što, dodaje on, znači da je svaka druga firma u Srbiji u sličnoj istuaciji kao "Interkomerc".

Perčević na pitanje koliki je dug kompanije prema Fondu za razvoj navodi da su jedne novine objavile da je taj dug 1,18 milijardi dinara, a Fond je uputio demanti jer je dug u tom trenutku zbog blokade iznosio 118 miliona dinara.

"Ne bih želeo da budem deo predizborne kampanje i ja sebe ne doživljavam kao tajkuna koji bi da izbegne obaveze", kaže on.

Na pitanje koliko mu je veza sa SPS-om pomogla u biznisu, on navodi da je generalni direktor Interkomerca postao 1999. pa je 2002. ponovo izabran a "tada je SPS bio u dobokoj opoziciji".

"Ne kažem ni da su mi pomogli, ni da su mi odmogli, ali je činjenica da su sada na vlasti, a Interkomerc je u problemima", kaže Perčević.

On takođe ističe da nije nikada finansirao SPS niti neku drugu stranku.