"Naša dijaspora je u Nemačkoj jedna od najbrojnijih i tamo živi oko 600.000 naših ljudi", kazala je Drašković novinarima tokom održavanja Konferencije o aktuelnim dostignućima imunoonkologije i istraživanja matičnih ćelija tumora na kome su govorili stručnjaci iz Hajdelberga.
Drašković je napomenula da je to sve više visokokvalifikovana i obrazovana dijaspora, a naša dijaspora je najbolja veza sa svetom i najbolji potencijal i izvor našeg stručnog kadra.
Ona je napomenula da primer razmene znanja kao što je održavanje skupa u Nišu treba da postane praksa između Srbije i Nemačke.
O iskustvima školovanja u Nemačkoj govorio je dr Stefan Stefanović sa Univerzitetske klinike Hajdelberg koji je pre sedam godine, posle završene gimnazije u Nišu, otišao na studije u Nemačku i tamo doktorirao.
"Možemo pomoći u informacionom, metodskom smislu i da na taj način podržimo naše kolege u Srbiji", kazao je Stefanović koji je govorio na skupu na kome je plenarni govornik bio prof. dr Štefan Grabe.
Stefanović kaže da dobra rana dijagnostika i mogućnosti minimalne invazivne metode mogu pomoći da se sa nekim tipovima raka lekari mogu izboriti.
Predsednik Srpskog lekarskog društva - podružnice u Nišu prof. dr Dragan Veselinović najvio je potpisivanje memoranduma o saradnji sa Internacionalnim institutom za medicinsku diplomatiju koja treba da preraste u trajnu saradnju.
Konferencija je održana na Univerzitetu u Nišu u saradnji Srpskog lekarskog društva, Instituta i Kancelarije Vlade Srbije za saradnju sa dijasporom.
"Neka me streljaju, okrenuću se ka zidu, ni 'a' neću reći": Blažić opet šokirao na suđenju - Znam šta me čeka u zatvoru
Tuča u Skupštini Srbije! Guranje, čupanje, prskanje, a Ana Brnabić pozvala obezbeđenje (Foto, video)
Primim 160€ penziju, a samo ugalj i drva koštaju 355: Težak život Ukrajinaca, mnogi uzeli rusko državljanstvo
"Dali smo sve da ubedimo Pešića da ostane": Petrušev objasnio šta je najveća razlika u reprezentaciji
Pretučena Sloboda Mićalović: Poznata glumica se nalazi u Urgentnom centru