dostavi Studiju opravdanosti projekta izgradnje kanala Dunav-Morava-Vardar onima koji su tražili taj dokument.
Dodaje se da je slučaj sa Studijom o izgradnji kanala "samo još jedan pokazatelj nedovoljne transparentnosti vlade kada je reč o ekonomskim sporazumima sa partnerima iz inostranstva i izgradnji infrastrukturnih objekata".
"TS je mnogo puta ukazivao da je ova oblast jedna od najproblematičnijih sa stanovišta borbe protiv korupcije, ali se ona nije našla u konačnom tekstu antikorupcijske strategije, a ni u praksi nema nikakvog napretka", saopšteno je.
TS je naveo da je tajnost dokumenata bila zajednička odlika mnogih slučajeva iz proteklih desetak godina u kojima se sada ispituju zloupotrebe.
"Umesto da javno proklamovana borba protiv korupcije donese suštinske promene u ovoj oblasti, javnosti i dalje nisu dostupni dokumenti kao što su memorandumi o solarnim elektranama (zaključeni u doba prethodne Vlade) ili sporazumi između JAT-a i Etihada", saopštio je TS.
Dodaje se da je "apsurdno" da se novčane kazne zbog kršenja zakona plaćaju iz budžeta, umesto da ih plate odgovorni rukovodioci.
Zato je potrebno što pre usvojiti izmene Zakona o slobodnom pristupu informacija od javnog značaja koje su povučene iz skupštinske procedure posle formiranja vlade 2012, ali do sada nisu ponovo predložene, saopštila je Transparentnost Srbija.
Zvezda od dominacije do problema u Pioniru: Trojkaška rapsodija, drama i pobeda u derbiju kola!
Dominacija Partizana u Železniku: Ubedljiva pobeda za 7-0, razigrao se i Vašington
Hitno se oglasio Košarkaški savez Srbije: Otkriveno koliki je minus, objavljene finansije
Zvezdin trener podigao ton pred Barsu: "Neka bude bunkeraš Miloje opet opalio kontru!"
Legija traži da izađe na slobodu! Odslužio 20 godina zatvorske kazne zbog ubistva Zorana Đinđića