Portparolka Policijske uprave Novi Sad, Mileva Tomić je kazala da je utvrđeno da su u napadu učestvovala ta dva napadača i da je jedan od njih indentifikovan juče, a drugi danas, te da policija za njima intenzivno traga.

"Radi se o dvojici maloletnika od 15 godina, koji su indentifikovani kao napadači", rekla je Tomićeva.

Maloletni Novosađanin, rođen 1997. godine, lakše je povređen juče pre podne, kad je uboden nožem u obe noge, navedeno je u saopštenju policije.

Maloletnik je povređen ispred zgrade u kojoj stanuje, a posekotinu po licu zadobio je i njegov otac, kada se suprotstavio dvojici napadača.

Nadležni javni tužilac kvalifikovao je taj događaj kao krivično delo laka telesna povreda.

Mediji si juče objavili da se radi o maloletnom M.M. koji je prošlog septembra ranjen mačetom u obračunu maloletnika u centru Novog Sada.