Vesić je rekao da je savski nasip postavljen na koti 76 metara nadmorske visine, da ima oko pet i po kilometara nasipa i 350.000 džakova, da su preduzete mere i na Dunavu, tako da građani mogu da budu spokojni.

Uvedeno je i 24-časovno dežurstvo na svakih 500 metara, gde se kontrolišu bedemi i proveravaju da li je neki počeo da popušta, kako bi se odmah intervenisalo, istakao je Vesić za Jutarnji dnevnik RTS-a.

"Nadamo se da problema neće biti. Prognoze sada govore da su bedemi, koje smo postavili, viši od visine vode koju očekujemo", rekao je Vesić.

On je dodao da je noćas 70.000 džakova upućeno za Obrenovac, gde se brani TENT i nekoliko drugih važnih objekata.

Govoreći o kolektivnim centrima, Vesić je naveo da je slobodno oko 4.300 mesta i da je moguće prihvatiti veći broj ljudi, ali da će se neki manji polako zatvarati i grupisati u veće.

Kako se voda bude povlačila, prvo će nadležne ekipe pokupiti uginule životinje, zatim će biti urađena asanacija terena i kada MUP bude dozvolio povratak, većina ljudi će se vratiti kućama, najavio je Vesić.

Za one koji ne budu mogli da se vrate kući, tražiće se neko rešenje, koje ne može da bude rešenje za dva ili tri dana, nego rešenje za nekoliko nedelja ili meseci, objasnio je Vesić.

"Dobro je da sada stiže leto, tako da postoje uslovi da se te njihove kuće poprave, da oni do zime ili možda čak i mnogo ranije, mogu da se vrate u svoje kuće, ako budu oštećene, ali ćemo to tek znati kada se voda povuče", dodao je Vesić.