Veličković je na sednici Skupštine grada Vranja rekao da "nije tačno da je menadžment televizije ćutao i da je krio grešku, već da su odmah preduzete sve mere i da je i televizijski program u toku te noći bio prekinut da se greška ne bi ponovila".

"Utvrđeno je da se radi samo o nezlonamernoj tehničkoj greški realizatora, i to najboljeg radnika televizije Gordane Ristić koja je odmah bila suspendovana na tri dana. Tehničke greške se dešavaju, a ako treba zbog toga da linčujemo nekoga pogotovu najbolje radnike ja nisam spreman za to", kazao je Veličković.

On je rekao da je sačinjena službena beleška o događaju i da su o tome odmah obavešteni svi relevantne državne službe, da je naređeno da se ispitaju svi navodi i ukoliko ima elemenata krivične odgovornosti da se pokrene postupak protiv odgovornih.

"Konsultovanjem nadležnih i uvidom u Zakon o danu žalosti utvrđeno je da prekršaj nema elemente krivičnog dela već samo prekršaja i da po prekršajnom postupku mogu da budu izrečene mere", rekao je Veličković.

On je naveo da se ta televizija odmah izvinila svim građanima Srbije, Pčinjskog okruga i naročito stanovništvu na poplavljenim područjima, ali da je 3. juna u televiziju Vranje stigla prijava Republičke radiodifuzne agencije u kojoj je zatražnjeno izjašnjenje o propustu.

"Mi smo RRA dostavili pismeno izjašnjenje i kompletnu dokumentaciju sa službenom beleškom i izjavama svih učesnika. Očekujemo poziv za usmeno izjašnjenje", kazao je Veličković.

Direktor RTV Vranje objasnio je Skupštini grada Vranja kako je došlo do narušavanja propisa o emitovanju programskih sadržaja u vreme dana žalosti na zahtev Srpske napredne stranke, a posle obraćanja odbornicima on je rekao da na tu temu više neće davati izjave do odluke RRA.