• Izdanje: Potvrdi
IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

IMATE PRIČU? Javite nam se.

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne sme biti više od 25 MB.

Poruka uspešno poslata

Hvala što ste poslali vest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Okanović: Da li bi i kola atentatora tako tražili?

Izvor Beta

Direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović, povodom neuspešne potrage za vozilom kojim je na Brankovom mostu pregažen Luka Jovanović, kaže da policija ima dovoljno tragova.

"Uz sve tragove koji postoje, teško prihvatiti da vozilo kojim je usmrćen Luka Jovanović (21) na Brankovom mostu u Beogradu, ni posle 15 dana nije identifikovano. Imamo dve specifičnosti - jedna je da se radi o relativno retkom modelu vozila na našim prostorima (mini kantrimen), a drugo, saobraćajnica na kojoj se nesreća dogodila je prilično dobro pokrivena kamerama. To vozilo je odnekud došlo i nekud je otišlo", rekao je Okanović u izjavi za agenciju Beta.

On je kazao da je teško prihvatljivo da policija već dve nedelje nije identifikovala vozilo, a prema snimcima s kamera koji su objavljeni u beogradskim medijima, reč je o "mini kantrimenu".

Okanović je postavio i pitanje šta bi se dogodilo da se u isto vreme i na istom mestu dogodio pokušaj atentata na nekog visokog državnog funkcionera.

"Da li bi isto imali slučaj da ni posle 15 dana ne možemo da utvrdimo iz kog vozila je pokušan atentat", on.

"Nisu kamere jedini trag, tu su i podaci sa baznih stanica mobilne telefonije i delovi vozila zatečeni na licu mesta. Kada se ukrste ti tragovi može da se suzi sumnja na određen broj ljudi, a onda operativnim radom može da se utvrdi da li je neko od tih ljudi umešan u ovo krivično delo", ocenio je Okanović.

Ako može ljubakanje kod Arene...

Okanović kaže da se može postaviti i pitanje kako postoje neki snimci gde se vrlo detaljno vide neka postupanja kao što je pre nekoliko godina bilo na parkingu kod Arene, a ne šta se događalo na jednoj važnoj saobraćajnici kao što je Brankov most.

 Komentarišući izjave policijskih zvaničnika da su pojedine kamere u Beogradu neupotrebljive i zastarele, on je istakao da je onda vreme da se to promeni i da postoje sredstva za to.

"Osam miliona evra izdvojeno je u proteklih pet godina po Zakonu o osiguranju u saobracjaju. U poseban Fond za video nadzor od tih osam miliona evra, prema našim podacima, nijedna kamera nije kupljena u Srbiji. A sa druge strane ne zna se šta je sa tim novcem", kazao je Okanović.

On je rekao da se u slučaju stradanja 21-godišnjeg mladića može postaviti pitanje da li je od samog početka reakcija policije bila odgovarajuća.

"Na snimku sa kamera koji je objavljen vidi se da je hitna pomoć na lice mesta stigla pre policije. Da li je aktiviran mehanizam za pronalaženje vozila, da li je to učinjeno u kratkom roku ili ne - mnoga pitanja mogu da se postave i da se istraži da li je rad policije bio savestan, stručan i profesionalan", ocenio je on.

Luka Jovanović je 25. jula s još nekoliko prijatelja pokušavao da pomeri automobil kome je otpao točak na silasku s Brankovog mosta kada ga je pokosio automobil za koji se pretpostavlja da je "mini kantrimena", a koji je dolazio iz pravca Zelenog venca.

Njegov otac je nekoliko dana stajao na mostu sa sinovljevom slikom tražeći pravdu i otkrivanje počinioca, a prošle nedelje održani su i protesti zbog te tragedije.

Vozač "mini kantrimena" je posle nesreće, bez zaustavljanja pobegao s lica mesta.

NOŠ: KO JE KRIV ZBOG BESKORISNIH KAMERA?

Nezavisni policijski sindikat Srbije (NPŠ) upozorio je danas da je slučaj mladića koga je na Brankovom mostu udario nepoznati vozač, ukazao na neophodnost ulaganja u kvalitetne bezbednosne kamere i nametnuo pitanje ko je odgovoran što su one koje su do sada kupljene lošeg kvaliteta i beskorisne.

Ovaj tragičan slučaj, nažalost, ujedno je i podsetnik na neophodnost ulaganja u opremu za rad policije i bezbednosne mere, kako bi se zaštitili građani Srbije, ocenio je NPŠ.

Predsednik NPŠ Momčilo Vidojević rekao je da je novac koji je uložen u kamere koje su napravile snimak, zapravo uzalud bačen.

"Upravo iz tog razloga moramo se zapitati ko je odgovoran? Ko je ono malo novca koji je poslednjih godina potrošen na sisteme nadzora uložio u nekvalitetne kamere, koje ne ispunjavaju svoju ulogu?", rekao je Vidojević.

On je zapitao i kakvo dobro može doći od kamere koja je snimila automobil odgovoran za gašenje jednog mladog života, ako taj snimak zapravo ne otkriva počinioca, niti policiji daje informacije koje bi mogle biti dobijene samo da je kamera bila kvalitetna.

"Zato moramo pitati ko je dozvolio da se, ionako mala sredstva, ulažu u nešto besmisleno i nekokrisno i pozvati ih na odgovornost", naveo je Vidojević.

Komentari 4

Komentar je uspešno poslat.

Vaš komentar je prosleđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspelo.

Nevalidna CAPTCHA

PEĐA

Banana-državom majmuni vladaju.

nina

Zalosno, u isto vreme dve tragedije. Za jednu podignuta sva vlast da se uhapsi krivac, a druga tuga neka se nosi kako zna. Dali neko misli da Luka nije bitan. Lako se mogao pronaci ovaj vozac da je neko imao volju.

milena

Pa naravno da ne bi!Policija sve zna!!!Samo jos da vidimo ko je ovde zasticen.Ili kako Vucic kaze:"Nema zasticenih...."

special image